Adwentowa modlitwa za kapłanów

„Kapłani potrzebują naszej modlitwy, bo Kościół potrzebuje świętych kapłanów!” – to hasło które przyświeca Dziełu Duchowej Adopcji Kapłanów. Twórcy tej inicjatywy zapraszają w czasie Adwentu do objęcia opieką modlitewną kapłanów.

– Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów (DDAK) to inicjatywa, która ma na celu zrzeszanie osób pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy Świętej. Chcielibyśmy zaprosić do podjęcia modlitwy za kapłanów w ramach adwentowego postanowienia. – napisała Agnieszka Dankiewicz z DDAK w liście do naszej redakcji.

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów to inicjatywa świeckich katolików, która powstała po to, by zrzeszać ludzi pragnących wspierać kapłanów w ich posłudze, przede wszystkim poprzez modlitwę, ofiarowanie cierpień duchowych lub fizycznych, czy udział we Mszy Świętej.

– Gorąco wierzymy, że nasze modlitwy przyczynią się do wzrostu wiary kapłanów oraz  rozpalania charyzmatu ich powołania, przez co staną się lepszymi głosicielami Słowa Bożego i szafarzami Sakramentów. – czytamy na stronie DDAK (www.ddak.pl).

Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat tej akcji, dostępnymi na stronie DDAK oraz na profilu DDAK na Facebooku: „Dzieło-Duchowej-Adopcji-Kapłanów”.

Jak dołączyć to tej inicjatywy?

• Zgłoszenia można przesyłać za pomocą adwentowego formularza: https://ddak.wordpress.com/adwent-2018/
  • Adopcje podjęte na ten okres mogą rozpocząć się w pierwszą niedzielę Adwentu lub dowolny dzień (w zależności od daty przesłanego zgłoszenia) i będą one trwały do 24 grudnia br.

Trochę statystyk:

Od początku akcji, czyli od lipca 2010 roku, „adoptowano” łącznie 10.323 kapłanów. Obecnie opieką modlitewną otoczonych jest 6.693 kapłanów.

– Wielu duszpasterzy wciąż czeka, byś wsparł ich swoją modlitwą, tak by zawsze wiernie wypełniali swoje obowiązki. – zachęcają organizatorzy akcji.