Adwentowa modlitwa za kapłanów

DDAK. Adwent 2020

– Niech nasza modlitwa płynie i otwiera serca! Kapłani potrzebują naszej modlitwy, ponieważ Kościół potrzebuje świętych kapłanów. – zachęcają członkowie Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów.

Dzieło Duchowej Adopcji Kapłanów (DDAK) to inicjatywa polegająca na propagowaniu idei modlitwy za kapłanów.

– Jak co roku – zapraszamy do podjęcia adwentowego postanowienia w jego ramach. Jednak tegoroczny Adwent z pewnością nie będzie już taki, jak wcześniej. Ostatnie zawieruchy zweryfikowały wiarę wielu z nas. Dlatego w tym roku zachęcamy do modlitwy nie tylko za kapłanów (o odwagę, siłę i poprawę stanu duchowieństwa), ale i jednocześnie za siebie samych. Połączmy to, byśmy i my mieli świadomość, że stanowimy razem jeden Kościół. – mówi Agnieszka Dankiewicz z Dzieła Duchowej Adopcji Kapłanów.

Adwentowe postanowienie polega na podjęciu modlitwy w intencji samego siebie oraz dowolnie wybranego kapłana.

Szczegóły adwentowej akcji i formularz zgłoszeniowy znajdują się na stronie (>>TU<<) i fanpage’u DDAK (>>TU<<).