„Apel Pokoju”, „Stop wojnie!” i zbiórka na rzecz Ukrainy

762
"Apel Pokoju" w IV LO w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Radomska młodzież czynnie włącza się w pomoc dla ogarniętej wojną Ukrainy. Tak dzieje się m.in. w IV Liceum Ogólnokształcącym im. T. Chałubińskiego.

Jedną z inicjatyw jest modlitwa o pokój na Ukrainie oraz w intencji tych, którzy cierpią z powodu wojny. W ubiegły czwartek na długiej przerwie uczniowie i nauczyciele związani ze szkolną grupą „Aniołek” zorganizowali „Apel Pokoju”, podczas którego modlitwa różańcowa była odmawiana w języku ukraińskim. Na koniec odczytano „Modlitwę o pokój” św. Jana Pawła II.

– Bardzo dziękujemy za wspólna modlitwę o pokój na Ukrainie. Za to, że byli z nami nasi uczniowie i absolwenci, którzy włączyli się w tę modlitwę poprzez transmisję w mediach społecznościowych. – mówi Małgorzata Sar, katechetka z IV LO, która razem z Martą Waniek koordynuje „Aniołka”.

Oprócz modlitwy radomscy chałubińszczacy zaangażowali się też w zbiórkę najpotrzebniejszych rzeczy dla uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy, a także zorganizowali challenge „Stop wojnie!”, do którego zaprosili młodzież z innych radomskich szkół ponadpodstawowych.

– Zebrane artykuły przekazane zostaną obywatelom Ukrainy przebywającym na terenie naszego miasta, na granicy polsko-ukraińskiej oraz samej Ukrainie. Rozszerzamy zatem zakres naszej szkolnej zbiórki, która będzie trwała do odwołania. Raz w tygodniu, w piątek będziemy przekazywali zebrane produkty do punktu zbiorczego. – mówi Anna Iwańczyk-Górka, opiekunka Samorządu Uczniowskiego i Szkolnego Koła Wolontariatu „Tytuski”.

 
Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
}
See here for documentation.