Bp Tomasik: Najświętsza jest Eucharystia

Euchaharystia. Bp Henryk Tomasik. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Modlitwa Pańska uczy nas i zobowiązuje do szacunku dla wszystkiego co jest święte. Najświętsza jest Eucharystia. Święty jest każdy sakrament, krzyż, figury i obrazy świętych. Święta jest, jak sama nazwa wskazuje, każda świątynia – dlatego protestujemy przeciwko profanacjom naszych świątyń. – mówił Biskup Henryk Tomasik w Radomiu Plus Radom.

Zapowiedział również Msze św. za Polskę oraz ofiarują modlitwę różańcową, jako wynagrodzenie za profanacje kościołów i miejsc świętych. Zachęcił wszystkich do modlitwy w intencji życia.

Biskup podziękował rodzicom za uczenie szacunku dla miejsc i rzeczy świętych. Podziękowanie skierował również do wszystkich wiernych świeckich, służbie zdrowia oraz polityków, którzy odważnie bronią świętości życia.

Oto tekst Słowa Pasterskiego Biskupa Henryka Tomasika „Święć się Imię Twoje”:

“Święć się Imię Twoje” – Słowo Pasterskie Biskupa Radomskiego