Biskup Marek Solarczyk dziękuje za tegoroczną pielgrzymkę na Jasna Górę

1162
Bp Marek Solarczyk. Jasna Góra 2022. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Pragnę wyrazić moje uznanie i z głębi serca płynące podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania, ale także dla tak wielu „duchowych pielgrzymów”, którzy poprzez swoją modlitwę, duchową jedność i ofiarowane trudności życia włączyli się w to piękne dzieło naszej wspólnoty diecezjalnej. – napisał bp Marek Solarczyk. W tegorocznej pielgrzymce uczestniczyło prawie 5 tys. pątników. Oto treść podziękowań:

Moi Drodzy!

Tydzień temu blisko pięć tysięcy pątników z Pielgrzymki Radomskiej przybyło do kaplicy Jasnogórskiej i zawierzało Matce Bożej intencje osobiste, swoich rodzin, parafii i naszej diecezji.

Pragnę wyrazić moje uznanie i z głębi serca płynące podziękowania dla wszystkich, którzy podjęli trud pielgrzymowania, ale także dla tak wielu „duchowych pielgrzymów”, którzy poprzez swoją modlitwę, duchową jedność i ofiarowane trudności życia włączyli się w to piękne dzieło naszej wspólnoty diecezjalnej.

Szczególnie dziękuję wszystkim kapłanom diecezjalnym i zakonnym, siostrom zakonnym, alumnom naszego seminarium i tak licznej wspólnocie wiernych, których zaangażowanie i poświęcenie przyczyniło się do dobrego, bezpiecznego, zdrowego i duchowo bogatego pielgrzymowania.

Razem ze wszystkimi pielgrzymami dziękuję wszystkim, którzy nas witali, przyjmowali, gościli i otwierali przed nami nie tylko swoje domy, ale także i serca.

Niech to wielkie doświadczenie wiary, miłości i jedności przyczyni się do umocnienia wspólnoty naszej diecezji i stanie się źródłem obfitych owoców Bożego błogosławieństwa.

Wasz biskup Marek