Siostra Janina jedną z ofiar wypadku w Chorwacji

Śp. S. Janina Meteusiak. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Siostra Janina Mateusiak ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu jest jedną z dwunastu ofiar wypadku drogowego w Chorwacji. Autokar wiozący pielgrzymów do Medziugorie wpadł do przydrożnego rowu na autostradzie A4, na północ od Zagrzebia. O śmierci zakonnicy poinformowała Przełożona Sióstr Nazaretanek.

– Nasza s. Janina Mateusiak zginęła w wypadku autokaru jadącego do Medjugorie w dniu 6.08.2022 r. Prosimy o modlitwę za jej duszę, a także o powrót do zdrowia s. Urszuli, s. Emmanueli oraz wszystkich poszkodowanych. – napisały siostry nazaretanki na swojej stronie internetowej.

Siostra Janina Mateusiak pełniła posługę w Kaplicy Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu w Kolonii Jedlnia, wraz dwoma siostrami ze Zgromadzenia Sióstr Najświętszej Rodziny z Nazaretu. Nazaretanki przyjechały tu w listopadzie 2019 r. na zaproszenie Fundacji Eucharystyczny Promień, która budowała tu kaplicę Wieczystej Adoracji.

– To jedyna zmarła z osób pielgrzymujących z terenu naszej Diecezji. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie… Dziś o godz. 19.00 w parafii Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej zostanie odprawiona Msza Święta za wszystkie ofiary i poszkodowanych w wypadku, a także za ich rodziny. W modlitwę włączają się pielgrzymi Diecezji Radomskiej, którzy wraz z Biskupem Markiem Solarczykiem zmierzają na Jasną Górę. – mówi ks. Damian Fołtyn, rzecznik prasowy Kurii Diecezji Radomskiej.

O s. Janinie na stronie www.eucharystycznyplomien.pl:

Siostra Janina pochodziła z Łukowa w diecezji siedleckiej. Przybyła do Kaplicy Wieczystej Adoracji niecałe 2 lata temu. Wcześniej pełniła posługę katechetki m.in. w liceum w Koninie. Zmagała się z przewlekłą chorobą, ale jakby na przekór niej była zawsze uśmiechnięta, życzliwa, pełna ciepła, znana z ciętego języka i poczucia humoru. Często spędzała długi czas twarzą w twarz z Panem Jezusem podczas adoracji.

Jej pasją była ewangelizacja, zwłaszcza w środowiskach młodzieżowych, posługiwała w Duszpasterstwie Młodzieży Nazaretańskiej – zawsze z nieodłącznym aparatem fotograficznym w ręku – oraz podróże. Obie pasje łączyła uczestnicząc i współorganizując pielgrzymki,  Niedawno wróciła z Ziemi Świętej. W piątek, 5 sierpnia 2022 roku wyruszyła w swoją ostatnią ziemską podróż.

+++ Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie… +++