Błogosławieństwo przed maturą

Bp Marek Solarczyk błogosławi maturzystów. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Pamiętajcie, że jestem z wami! Modlę się w waszej intencji. – zapewnił Bp Marek Solarczyk tegorocznych maturzystów podczas wieczornej Mszy św. w kościele pw. św. Jadwigi w Radomiu. Na zakończenie biskup udzielił błogosławieństwa na czas egzaminów maturalnych.

Eucharystii przewodniczył ks. Adrian Jakubiak z radomskiego Duszpasterstwa Akademickiego, a bp Marek wygłosił homilię.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Przed udzieleniem błogosławieństwa, a w odpowiedzi na podziękowanie wypowiedziane przez reprezentantów maturzystów, bp Marek zapewnił:

– Pamiętajcie, że jestem z wami! Modlę się w waszej intencji. W waszej intencji będę się modlił 4, 5 i 6 maja podczas Mszy św. sprawowanych wczesnym rankiem. Życzę, abyście o tym nie zapomnieli w tym całym napięciu, oczekiwaniach, lękach, czy obawach. Jak to przejść? Zróbcie swoje ze spokojem. Niech Bóg będzie z wami. Niech On będzie źródłem waszego pokoju, siły i mądrości oraz wytrwałości – powiedział.

Bp Marek Solarczyk, błogosławieństwo:

Wsparcie modlitewne podczas ważnych życiowych egzaminów doceniają sami maturzyści. Wśród nich była Marysia Mizera, licealistka z VII LO im. K.K. Baczyńskiego w Radomiu.

– Mam już pewne plany po maturze, ale na razie o nich nie mówię, bo wszystko zależy od tego, jak wypadnie ten egzamin. Choć na Mszy św. z naszym błogosławieństwem nie miałam jakiegoś indywidualnego zadania, to na początku był wielki stres. Potem przyszło duże uspokojenie. Myślę, że tak będzie też podczas matury. Wierzę w moc modlitwy za mnie, jaką zanoszą moi bliscy. – mówi Marysia.

Córkę wspiera m.in. tata, czyli pan Radosław Mizera, dziennikarz Radia Plus Radom.

– Ufam, że nasza modlitwa uspokoi córkę. Życzę jej tradycyjnego połamania pióra i dobrych natchnień Ducha Świętego. Jak powiedział bp Marek, każdy z maturzystów miał kilka lat na przygotowania do tego finalnego egzaminu, zaliczał kolejne przedmioty, i ostatecznie powinno być dobrze. Otrzymywane oceny dają nadzieję na ostateczny pozytywny wynik. Są nerwy, ale je trzeba pokonać, bo te nikomu nie służą. – mówi tata Marysi.

W najbliższych dniach w wielu kościołach naszej diecezji odbędą się modlitwy w intencji tegorocznych maturzystów. Tak też będzie w katedrze pw. Opieki NMP w Radomiu, gdzie 3 maja o godz. 20.00 zostanie odprawiona Msza św. o dary Ducha Świętego na czas egzaminów maturalnych i o rozeznanie powołania, na zakończenie której duszpasterze udzielą indywidualnego błogosławieństwa. Zaś w środę i czwartek (4 i 5 maja) o godz. 6.00 msze św. w intencji maturzystów będzie sprawował bp Marek Solarczyk. Piątkową Mszę św. bp Marek będzie sprawował w radomskim seminarium Poranne msze św. będą transmitowane w Radio Plus Radom.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy także rodziców, dyrekcje szkół, nauczycieli, wychowawców i katechetów.

Failed to get data. Error: