Informacje dla kandydatów. Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu

Kaplica Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Okres matur jest dla wielu młodych czasem rozeznawania i pytań, czy nie są powołani do służby Bogu w kapłaństwie. Prosząc o modlitwę w ich intencji, podajemy również informacje dotyczące formalności związanych ze zgłoszeniem do Wyższego Seminarium Duchownego.

Kandydatów zapraszamy na rozmowę kwalifikacyjną do rektoratu z następującymi dokumentami:

• podanie do księdza rektora seminarium,
  • życiorys,
  • metryka chrztu i bierzmowania,
  • świadectwo dojrzałości,
  • świadectwo ukończenia szkoły średniej,
  • opinie księdza proboszcza i katechety,
  • ksero dowodu osobistego,
  • zaświadczenie lekarskie dla kandydatów na studia,
  • 2 fotografie (podpisane),
  • świadectwo niekaralności.

Czas zgłoszeń:

• I tura – do 6 lipca 2022 r.
  • II tura – do 16 września 2022 r.

Egzamin wstępny z zakresu znajomości prawd wiary, moralności chrześcijańskiej oraz historii Kościoła odbędzie się 12 lipca i 16 września 2022 r. o godzinie 9.30 w rektoracie seminarium.

Wszelkie potrzebne informacje uzyskać można osobiście w Wyższym Seminarium Duchownym (Radom, ul. Młyńska 23/25), a także:

Zapraszamy.

Ks. Marek Adamczyk