Bp Marek Solarczyk prosi o modlitwę za Benedykta XVI

Bp Marek Solarczyk. Katedra w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W środę, 28 grudnia, Ojciec Święty Franciszek poprosił o modlitwę za „bardzo chorego” Benedykta XVI. O włączenie się modlitwę za papieża-seniora prosi również Biskup Marek Solarczyk.

– Ta informacja niesie i niosła w sobie wielką wagę dla naszej wspólnoty i jedności z papieżem seniorem. Od tylu miesięcy słyszymy różne informacje o jego stanie zdrowia, o jego jasności umysłu. Były publikowane różne zdjęcia. [..] To są te nasze ludzkie refleksje, które wyrażają się w naszej modlitwie i jedności modlitewnej. I w tym wszystkim w co wierzymy, że przecież jest też takim naszym darem i wsparciem. – mówi biskup Marek Solarczyk.

Ojciec Święty Franciszek poprosił o modlitwę w intencji swego poprzednika podczas audiencji środowej.

„Chciałbym prosić was wszystkich o specjalną modlitwę za emerytowanego papieża Benedykta, który w ciszy wspiera Kościół. Jest bardzo chory – wskazał Franciszek. – Pamiętając o nim prośmy Boga, by go pocieszał i wspierał w jego świadectwie miłości do Kościoła aż do samego końca”.

Papież Senior ma 95 lat. Od czasu swej rezygnacji w 2013 roku mieszka w dawnym klasztorze w Ogrodach Watykańskich.

Dziś popołudniu watykański rzecznik prasowy Matteo Bruni poinformował, że „stan Benedykta XVI jest poważny, ale stabilny”. Stwierdził, że minionej nocy Benedykt XVI dobrze wypoczął, jest świadomy i czujny. Podkreślił zarazem, że Franciszek ponawia swą prośbę o modlitwę w intencji Papieża Seniora i towarzyszenie mu w tych trudnych godzinach.