Bp Marek Solarczyk: Trwajmy przy tym co Boże

Msza św. w przeddzień imienin Biskupa Marka Solarczyka. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W sobotę, 24 kwietnia, w radomskiej katerze sprawowana była Msza św. w intencji Biskupa Marka Solarczyka. W liturgii wzywano wstawiennictwa św. Marka Ewangelisty w przeddzień imienin Biskupa Radomskiego.

Wraz z biskupem-seniorem Henrykiem Tomasikiem i biskupem Piotrem Turzyńskim Eucharystię celebrowali kapłani reprezentujący kurię, seminarium oraz poszczególne dekanaty.

– Trwajmy przy tym, co Boże. Niech św. Marek nas wspomaga i umacnia – powiedział w homilii ordynariusz. Zachęcał także, by trwać przy ludziach, którzy niosą bogactwo wiary i oddania dla Boga, by razem z nimi wyznawać wiarę. – Żeby każdy dzień był pisaniem naszej ewangelii. Zatem niech każda chwila naszego życia będzie wyznaniem naszej wiary i naszej wierności Bogu. – mówił bp Marek.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Pierwszym składającym życzenia był ks. kan. Dariusz Konieczny, kanclerz Kurii Diecezji Radomskiej. W imieniu kapłanów Diecezji Radomskiej powiedział:

– Pragnę złożyć najlepsze życzenia imieninowe, obfitego Bożego błogosławieństwa, Bożej łaski i nieustannie towarzyszącego światła Ducha Świętego. Niech te dary owocują w realizacji powierzonych zadań oraz stanowią motyw głębokiej duchowej radości. W codziennej posłudze pasterskiej niech księdza biskupa wspiera patron św. Marek. Jego atrybutem jest uskrzydlony lew, symbol odwagi, siły i mądrości. I tego życzymy: odwagi i siły w realizacji swojej posługi. Życzymy mądrości w podejmowaniu różnych, czasem trudnych decyzji. Jezus Chrystus, Najwyższy i Wieczny Kapłan, niech wysłucha naszych modlitw, które pragniemy do Niego zanosić we wszystkich intencjach Księdza Biskupa, obejmując radości i troski, starania i osiągnięcia, inicjatywy i sukcesy – słowem – całość ofiarnego zaangażowania, wytężonej pracy oraz głębokiego życia duchowego Czcigodnego Solenizanta – mówił ks. Konieczny.

Ks. Dariusz Konieczny, życzenia:

Przed udzieleniem błogosławieństwa bp Marek podziękował za modlitwę:

– Moi drodzy! Kiedy ksiądz kanclerz mówił przed chwilą tutaj o wszystkich moich intencjach, to najkrócej można powiedzieć: Wy jesteście tą intencją. Wy, tutaj obecni, również reprezentujący i dekanaty, i wspólnoty, życie konsekrowane naszej diecezji, rodziny. Jesteśmy jednością, jesteśmy jedną rodziną. Pan Bóg połączył nas. I dlatego dzisiaj prosimy św. Marka o potrzebne łaski na to wszystko, co w nas i dla nas. I w takiej intencji sprawowałem tę Eucharystię.

Po Mszy św. życzenia złożyli m.in. przedstawiciele wspólnot życia konsekrowanego, katecheci oraz delegacje ruchów, wspólnot i stowarzyszeń działających w diecezji.

Failed to get data. Error: