Niedziela Dobrego Pasterza, czyli niedziela seminaryjna

879
Ks. dr prał. Jarosław Wojtkun, rektor WSD w Radomiu. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Zwykle Niedzielę Dobrego Pasterza klerycy radomskiego seminarium spędzali we wspólnotach parafialnych, by wspólnie z wiernymi modlić się o powołania i za powołanych. Jednak po raz kolejny obostrzenia związane z koronawirusem nie pozwoliły na ten wyjazd. Wspólnota seminaryjna pamięta jednak o swoich ofiarodawcach.

Za duchowe i materialne wpieranie seminarium dziękuje ks. prał. Jarosław Wojtkun, rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu. Oto jego treść:

„W związku z Niedzielą Dobrego Pasterza, 25 kwietnia, rozpoczynającą Tydzień Modlitw o Powołania, wyrażam głęboką wdzięczność wszystkim Wspólnotom i Ruchom duszpasterskim oraz Wspólnotom parafialnym za podjęcie inicjatywy całodziennej modlitwy ofiarowanej w intencji powołań.

Z racji na ograniczenia związane z epidemią klerycy wraz z księżmi profesorami nie będą mogli jeszcze tym razem być obecni w parafiach kolejnych dekanatów. Chcemy natomiast zaprosić chłopców do uczestnictwa w kolejnym dniu skupienia planowanym na sobotę 8 maja. Pierwszy z nich miał miejsce w trybie zdalnym w sobotę 17 kwietnia.

Składam też serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę w Niedzielę Dobrego Pasterza przekazaną na potrzeby naszego seminarium.

Ks. Jarosław Wojtkun
Rektor WSD w Radomiu”