Cel: Jasna Góra. Ruszamy już w niedzielę!

Bp Marek Solarczyk. Pielgrzymka na Jasną Górę. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W najbliższą niedzielę wyruszy 45. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Do udziału w tegorocznym pielgrzymowaniu zachęca bp Marek Solarczyk.

– Moi drodzy! Przed nami kolejna już 45. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Niech to będzie piękny czas naszej wspólnoty, naszej troski o to, co nas jednoczy z Bogiem i między nami. Niech to będzie okazja do tego, aby nasze hasło: „Wierzę w Kościół Chrystusowy” rzeczywiście się potwierdziło i wyraziło w życiu każdego z nas. Niech to będzie również czas, szczególnie w tych początkowych dniach pielgrzymki, wielkiej wdzięczności za spotkanie młodych z papieżem Franciszkiem w Lizbonie. Abyśmy rzeczywiście byli tymi, którzy idą razem, idą z Bogiem, idą z Jego łaską po to, aby być świadkami Bożego życia – zachęca Biskup Radomski.

W tym roku bp Marek Solarczyk musi pogodzić pielgrzymie wędrowanie z udziałem w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie.

45. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej wyruszy w najbliższą niedzielę, 6 sierpnia. Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. o godz. 9.30 na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. Pielgrzymi dotrą na Jasną Górę w następną niedzielę, 13 sierpnia.

Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej tworzy pięć kolumn: dwie radomskie, skarżyska, konecka i opoczyńska.

W parafiach trwają zapisy i udzielane są szczegółowe informacje nt. tegorocznej pielgrzymi. A my zachęcamy również pielgrzymowania duchowego, a pomocą jest specjalna aplikacja pielgrzymkowa (Więcej o aplikacji – TU).

[WD_FB id=”1″]