Bp Marek Solarczyk zaprasza na pielgrzymkę na Jasną Górę

Bp Marek Solarczyk podczas 43. Pielgrzymki Radomskiej na Jasną Górę. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Zbliża się czas, kiedy wspólnota diecezji radomskiej wyruszy na kolejną pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie przypominam i zapraszam do wzięcia udziału w tym pięknym czasie życia wspólnoty naszego Kościoła radomskiego. – zachęca bp Marek Solarczyk.

Tradycyjnie przed pielgrzymką na facebookowym profilu biskupa Marka pojawiło się zaproszenie:

– Moi drodzy! Zbliża się czas, kiedy wspólnota diecezji radomskiej wyruszy na kolejną pielgrzymkę na Jasną Górę. Serdecznie przypominam i zapraszam do wzięcia udziału w tym pięknym czasie życia wspólnoty naszego Kościoła radomskiego. W tej pielgrzymce wiary, ale również i doświadczenia piękna bycia ze sobą, modlitwy, wspólnej drogi, refleksji nad tym wszystkim, co Pan Bóg nam ofiarowuje i w sakramencie Eucharystii, ale i poprzez świadectwo i orędownictwo Matki Najświętszej. Zarezerwuj ten czas! Zaczynamy już niedługo! Już 6 sierpnia oficjalnie wyruszymy po to, aby 13 sierpnia dziękować i zawierzać Matce Bożej wszelkie intencje i tajemnice naszej diecezji tam, w kaplicy cudownego Obrazu przed naszą Matką. Niech Bóg błogosławi wszystkim i niech serca tych, którzy żyją nadzieją, aby wziąć udział w pielgrzymce, będą pełne mocy i ufności i oczekiwania, aby ten czas przyniósł jak najpiękniejsze owoce. – mówi bp Marek Solarczyk.

Bp Marek już po raz drugi weźmie udział w pielgrzymce radomskiej. Będzie wędrował z różnymi grupami. Będzie głosił słowo Boże i spotykał się z pielgrzymami.

44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej wyruszy w najbliższą sobotę, 6 sierpnia, by w kolejną sobotę, 13 sierpnia, dotrzeć na Jasną Górę. Pielgrzymkę rozpocznie Msza św. o godz. 9.30 na placu przy Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu.

W kolejne dni do radomskich grup dołączą kolumny skarżyska, konecka i opoczyńska.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi: „Z Maryją idziemy w pokoju Chrystusa”.

W parafiach trwają zapisy i udzielane są szczegółowe informacje nt. tegorocznej pielgrzymi.