Być podobnym do św. Maksymiliana

920
Styczniowy "Męski Różaniec". Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Pierwszy w tym roku radomski „Męski Różaniec” odbył się 3 stycznia w kościele pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego na Firleju, a gościem był franciszkanin o. Michała Chylaka z Niepokalanowa. To już 14. spotkanie modlitewne zorganizowane przez Rycerzy Kolumba.

Patronem styczniowego „Męskiego Różańca” był św. Maksymilian Maria Kolbe, a konferencję na temat jego życia i męczeńskiej śmierci wygłosił o. Michał Chylak, franciszkanin z Niepokalanowa. dzieląc się świadectwem męskiej wiary św. Maksymiliana.

– Przed każdym z nas staje św. Maksymilian, który uczy nas zawierzenia Panu Bogu. Wiele obszarów naszego życia wydaje nam się albo bardzo trudnych, albo wręcz niemożliwych. O niektóre nawet nie chcemy zawalczyć, często nie mamy ochoty, bo nie mamy wiary, by ratować małżeństwo, zawalczyć o dziecko. Często się poddajemy, wycofujemy, ponieważ nie wierzymy, że z Panem Bogiem jest to możliwe. Św. Maksymilian dokonując tak wielkich dzieł pokazuje nam, że jeśli człowiek totalnie zaufa Panu Bogu, w jego życiu mogą dziać się cuda. (…) Z tej męczeńskiej śmierci św. Maksymiliana płyną dla nas dwie lekcje: pierwsza to ta, że w życiu każdej, każdego z nas nie ma takiego miejsca, takich okoliczności, w których moglibyśmy powiedzieć, że tu i teraz jestem zwolniony z wierności Ewangelii. Święty Maksymilian zdobył się na krok, by wyjść przed szereg, by zaświadczyć, do czego zdolna jest miłość. I do tego wzywa każdego z nas. – mówił o. Michał.

o. Michał Chylak OFM Conv., konferencja:

 

Podczas styczniowego „Męskiego Różańca” był również czas życzenia bożonarodzeniowe i symboliczne, przełamanie się opłatkiem – z zachowaniem rygoru sanitarnego.

Radomski „Męski Różaniec” to inicjatywa Rycerzy Kolumba z parafii pw. MB Częstochowskiej. Od listopada 2019 roku w każdą pierwszą niedzielę miesiąca mężczyźni gromadzą się na wspólnej modlitwie w jednej z radomskich świątyń, aby „omodlić cały Radom”. Każde spotkanie rozpoczyna się Mszą św., po której jest świadectwo lub konferencja zaproszonego gościa. Trzecim punktem jest modlitwa różańcowa, która przed pandemią odbywała się przy figurach czy krzyżach ustawionych przy radomskich ulicach, a przez ostatnie miesiące – wewnątrz świątyń. Uczestnicy modlą się w intencji miasta i ojczyzny, przynoszą również swoje intencje i dają świadectwo wiary. Na modlitwę przychodzą mężczyźni w różnym wieku: ojcowie z synami, czy dziadkowie, a łączy ich wiara i chęć budowania życia na Jezusie Chrystusie. Dołączyć do „Męskiego Różańca” może każdy, bo spotkanie – choć ze względu na pandemię odbywa się z ograniczeniami – to jest również transmitowane przez rycerski kanał na YouTube’ie.

Kolejny „Męski Różaniec” odbędzie się w niedzielę, 7 lutego br., w kościele pw. św. Łukasza na radomskim Michałowie. 

 
Failed to get data. Error:
Quota exceeded for quota metric 'All requests' and limit 'All requests per day' of service 'photoslibrary.googleapis.com' for consumer 'project_number:388991581708'.