„Weźmy dziś Różaniec jak sztandary w ręce”

Męski Różaniec w Skarżysku-Kam. Foto: o. Daniel Maria Śliwiński / FB

Pod taki hasłem odbył się I. Męski Różaniec w Skarżysku Kam. Mężczyźni spotkali się u oo. Franciszkanów w parafii Niepokalanego Poczęcia NMP w Skarżysku w pierwszą sobotę miesiąca, 5 października.

– Na to wydarzenie zaprosiliśmy gości z Łodzi, ze wspólnoty Wojowników Maryi. Ks. Przemysław Góra, opiekun duchowy wspólnoty i proboszcz parafii św. Alberta na Widzewie, podczas kazania przypomniał słowa Maryi do dzieci fatimskich: „Wy się niczego nie bójcie”. Wskazał, że Bóg przychodzi do człowieka w jego codzienności i chce swoją miłością przezwyciężyć naszą miłość do grzechu. – mówi o. Daniel M. Śliwiński OFMConv., organizator skarżyskiego „Męskiego Różańca”.

Konferencję wygłosił Przemysław Janiszewski, Wojownik Maryi i autor videobloga pt. „Moc w słabości”. Przedstawił w niej cztery filary, na jakich opiera się wspólnota Wojowników Maryi, to: Różaniec święty, Sakramenty święte, Pismo Święte i Adoracja.

Kazanie i konferencja:

Po konferencji, około godziny 12.00, ponad trzydziestu mężczyzn, odmawiając Różaniec i wsłuchując się w rozważania, udało się ulicami miasta do parafii pw. św. Józefa, aby w Jego opiekę oddać siebie i swoje rodziny.