Caritas Diecezji Radomskiej pomoże ofiarom nawałnic

Ks. Robert Kowalski, Dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Caritas Diecezji Radomskiej uruchamia pomoc dla poszkodowanych, którzy ucierpieli w wyniku nawałnic jakie przeszły nad regionem radomskim. Pomoc trafi m.in. do mieszkańców Jarosławic, Krzyszkowic i Młódnic.

„W wyniku nawałnicy, jaka przeszła przez miejscowości na terenie podradomskich gmin Wolanów i Przytyk ucierpiały gospodarstwa rolne i uprawy. Wichura pozrywała dachy na domach i budynkach gospodarczych, uszkodziła samochody i zdewastowała sady i uprawy rolne. Tereny dotknięte nawałnicą odwiedzili wójtowie obu gmin. Specjalne komisje gminne rozpoczęły prace nad oszacowaniem strat.” – czytamy na stronie radomskiego „Gościa Niedzielnego”.

W specjalnym komunikacie ks. Rober Kowalski, dyrektor Caritas Diecezji Radomskiej, poinformował o uruchomieniu subkonta na pomoc dla poszkodowanych. Pomoc otrzymają poszkodowani mieszkańcy Jarosławic, Krzyszkowice oraz Młódnice.

Oto numer konta, z którego mogą skorzystać Darczyńcy, by pomóc poszkodowanym:

Caritas Diecezji Radomskiej
ul. Kościelna 5; 26-604 Radom

nr konta: 45 1240 3259 1111 0000 2989 1757
z dopiskiem “Trąba Jarosławice”

Jak poinformował Radio Plus Radom ks. Robert Kowalski, radomska Caritas jest też w stałym kontakcie z proboszczem parafii w Jarosławicach, a w najbliższy piątek przedstawiciele Caritas przekażą pierwsze wsparcie poszkodowanym.