Zaproszenie na IV. Nocną Pieszą Pielgrzymkę Kobiet do Błotnicy

W sobotę, 1 czerwca br. o godz. 21.00 z parafii Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu przy ul. Wernera 57 wyruszy pieszo IV. Nocna Pielgrzymka Kobiet do Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Starej Błotnicy, przygotowywana i prowadzona przez Rycerzy Kolumba rady 14004 w Radomiu.

Korzystając z doświadczenia nabytego podczas organizacji kolejnych pielgrzymek nocnych dla mężczyzn i kobiet, Rycerze Kolumba są w stanie przygotować, poprowadzić oraz zabezpieczyć trasę czwartej pielgrzymki żeńskiej. Priorytetem organizatorów jest bezpieczeństwo niewiast. Dlatego grupę porządkowych oraz kwatermistrzów stanowić będą najbardziej doświadczeni Rycerze Kolumba wspierani przez służby policyjne.

Poprzez modlitwę, wspólny śpiew, medytację w ciszy oraz konferencje przygotowane przez Ojców Duchownych, kobiety będą umacniać swoją wiarę, dając świadectwo przynależności do Kościoła Katolickiego.

Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi „W Mocy Bożego Ducha”. Duszpasterze przygotują rozważania nawiązujące do hasła pierwszego roku realizacji ogólnopolskiego programu duszpasterskiego, którego celem jest odkrycie Osoby Ducha Świętego oraz Jego darów.

Do udziału w pielgrzymce zapraszamy wszystkie kobiety oraz dziewczęta, które podołają trudom nocnej wędrówki.

Po dotarciu do sanktuarium, pielgrzymka zakończy się wspólną Mszą Świętą w sanktuarium przy obrazie Matki Bożej Pocieszenia. Po Mszy Św. autobusy odwiozą pątniczki do Radomia.

Rycerze Kolumba zapewniają:

• jeden gorący posiłek,
  • kawę i herbatę na wszystkich postojach,
  • możliwość skorzystania z toalet przenośnych (Toy-Toy) w miejscach postoju,
  • ubezpieczenie NNW,
  • transport autokarowy z Błotnicy do Radomia.

Zapisy na pielgrzymkę z dowodem osobistym lub zgodą rodzica w przypadku osób niepełnoletnich rozpoczną się 20 maja:

• poprzez formularz na stronie:
  • w Kurii Diecezji Radomskiej
    • od poniedziałku 20.05 do piątku 30.05 w godz. 9.00- 13.00.
  • w dniu pielgrzymki:
    • od godz. 18.00 w miejscu wyjścia (parafia Matki Bożej Częstochowskiej, Radom, ul. Wernera 57).

Każda pątniczka dostanie okolicznościowy emblemat pielgrzymkowy. Kobiety rejestrujące się poprzez stronę internetową otrzymają je w miejscu startu pielgrzymki przed jej rozpoczęciem.

Zwracamy się do wszystkich uczestniczek z prośbą o złożenie ofiary w wysokości 30 zł (na pokrycie kosztów organizacji pielgrzymki), którą można przelać na konto (przy rejestracji internetowej z dopiskiem „Pielgrzymka-Darowizna”) lub przekazać przy zapisach tradycyjnych w miejscu zapisu.

Trasa IV. Nocnej Pieszej Pielgrzymki Kobiet
Radom – Stara Błotnica

Apel Jasnogórski w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Radomiu przy ulicy Wernera o godzinie 21.00.

• Radom (ul. Wernera) – Klwatka Budy
    • wyjście godz. 21.30
    • długość odcinka – 4,1 km
    • odpoczynek w lesie po lewej stronie przy krzyżu