Tornistry Pełne Uśmiechu trafią do dzieci z Ukrainy

679
Tornister Pełen Uśmiechu. Foto: FB / Caritas Diecezji Radomskiej

– W tym roku akcja skierowana jest przede wszystkim do naszych rodaków mieszkających za wschodnią granicą – na Ukrainie. Akcję rozpoczynamy tradycyjnie z pierwszym dzwonkiem, czyli od początku września. Dary można przynosić do końca września – mówi ks. Damian Drabikowski.

Caritas Diecezji Radomskiej zaprasza do współpracy wszystkich ludzi dobrej woli, zarówno osoby indywidualne, jak i instytucje oraz firmy. Potrzebne są zeszyty, długopisy, kredki, mazaki, wszelkiego rodzaju bloki, bibuła, klej i wszystko to, co może się przydać dzieciom w szkole. Można też wziąć plecak z Caritas, wypełnić go przyborami szkolnymi i odnieść do placówki.

– Przybory przekażemy Parafii Wniebowzięcia NMP w Złoczowie oraz Parafii św. Ignacego Loyoli w Kołomyi. Dzięki Państwa ofiarności plecaki będą wyposażone we wszystkie najpotrzebniejsze artykułu szkolne. Dziękujemy Nowożeńcom, którzy poprosili swoich gości aby zamiast kwiatów przynieśli artykuły szkolne, które również trafią do dzieci mieszkających na Ukrainie. – czytamy na facebookowym fanpage’u Caritas Diecezji Radomskiej.

W Złoczowie pracuje s. Anna Lis, a w Kołomyi – ks. Michał Machnio; oboje pochodzą z naszej diecezji.

– W tym roku akcja skierowana jest przede wszystkim do naszych rodaków mieszkających za wschodnią granicą – na Ukrainie. Wiemy, że ich potrzeby są naprawdę ogromne. Są bardzo biedni. W ubiegłym roku przekazaliśmy wyprawki szkolne s. Annie Lis ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości do Złoczowa, który leży ok. 80 km od Lwowa. Nie wystarczyło plecaków dla wszystkich. To, co udało się nam zebrać, siostra musiała podzielić, tak, by wszystkie potrzebujące dzieci coś dostały. – wyjaśnia w „Gościu Niedzielnym” ks. Damian Drabikowski, wicedyrektor Caritas Diecezji Radomskiej. – Oczywiście, wyprawki przekażemy też osobom z naszej diecezji, które się do nas zgłoszą po pomoc. Ale pamiętajmy, że mamy sporo rządowych programów, które wspomagają rodziny. Są biedniejsi, którzy naszej pomocy potrzebują.

Do akcji może włączyć się każdy. Przybory szkolne można zostawiać w siedzibie Caritas Diecezji Radomskiej przy ul. Kościelnej 5 w Radomiu od poniedziałku do piątku od 8.00 do 16.00 do końca września.

Patronat nad akcją objął bp Henryk Tomasik.