Z hasłem „TOTUS TUUS” pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

Rodzina Szkół św. Jana Pawła II na Jasnej Górze. Zdjęcie: Krzysztof Świertok / BPJG

W dniach 7-8 października 2020 r. odbędzie się XX. Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem tegorocznego Dnia Papieskiego „TOTUS TUUS”. Spotkanie odbywa się w wyjątkowym roku: stuleciu urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicy Bitwy Warszawskiej.

Pielgrzymkę rozpocznie Apel Jasnogórski w środę, 7 października, o 20.45 w Kaplicy Cudownego Obrazu Matki Bożej Częstochowskiej. Główne uroczystości będą miały miejsce w czwartek, 8 października, a ich kulminacyjnym momentem będzie Msza święta o godz. 11.00. W pielgrzymce wezmą udział m.in. Kardynał Stanisław Dziwisz oraz bp Henryk Tomasik, Biskup Radomski, który jest duszpasterzem Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.

– Tak się złożyło, że walka z pandemią wypadła w roku wielkich jubileuszy 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II i 100. rocznicy ważnej dla Europy i świata Bitwy Warszawskiej. – powiedział Jan Rychlicki, dyrektor Publicznej Szkoły Podstawowej nr 14 Integracyjnej im. Jana Pawła II w Radomiu, zapraszając do udziału w pielgrzymce.

– Podczas jasnogórskiego spotkania będziemy dziękować Panu Bogu za dar, jakim jest dla nas św. Jan Paweł II oraz modlić się w intencjach Ojczyzny i Papieża Franciszka. Będziemy też prosić o łaski potrzebne do wychowywania kolejnych pokoleń w duchu odpowiedzialności za Ojczyznę, Kościół i świat. – dodaje Irmina Warmiak.

Więcej informacji dotyczących pielgrzymki – na stronie internetowej www.rodzina.org.pl w zakładce „Pielgrzymka na Jasna Górę”.