Coś dla ciała, coś dla duszy… DA pomaga

Radomskie Duszpasterstwo Akademickie pomaga. Foto: arch. DA

Domowe posiłki, samodzielnie wykonane maseczki oraz środki do dezynfekcji przekazuje Duszpasterstwo Akademickie do radomskich szpitali, zaś w Wielki Czwartek wieczorem ruszyła modlitewna „Strefa 54”.

Radomscy studenci z Duszpasterstwa Akademickiego zaoferowali swoją pomoc już w ubiegłym tygodniu: jako wolontariusze chcieli podjąć się opieki nad pacjentami w Mazowieckim Szpitalu Specjalistycznym na Józefowie.

– Gdy decyzją wojewody szpital został zamknięty dla osób spoza personelu, nasza pomoc jako wolontariuszy zmieniła charakter: pomagamy w dostarczaniu paczek czy wody, ale też przygotowujemy obiady dla lekarzy i całej ekipy medycznej. Posiłki przygotowywane są w domach, a my w bezpieczny sposób je zawozimy. – mówi ks. Mariusz Wilk, duszpasterz akademicki.

Kto potrafi – szyje maseczki.

– Produkujemy również maseczki. Włączyła się cała ekipa związana z DA: nie tylko studenci, ale również ich rodzice, babcie… Ponad 600 maseczek rozdysponowaliśmy na dwa radomskie szpitale: do Mazowieckiego Szpitala Specjalistycznego na Józefowie i do Radomskiego Szpitala Specjalistycznego na ul. Tochtermana. Zawieźliśmy także przyłbice,środki do dezynfekcji. Zdobyliśmy je w czasie zbiórki ogłoszonej na naszym Facebooku. Akcja trwa – wyjaśnia duszpasterz.

Do DA z ofertą pomocy zgłaszają się osoby prywatne, ale też firmy.

– Dzisiaj na przykład dostaliśmy 100 m materiału na maseczki od firmy Damir. Z pomocą spieszą prywatni przedsiębiorcy. Nasze działania koordynujemy z Uniwersytetem Technologiczno-Humanistycznym. Tutaj pomocą służą prorektor Elżbieta Sałata i Mariola Mendrycka, nowy dziekan Wydziału Nauk Medycznych i Nauk o Zdrowiu – dodaje ks. Wilk.

W Wielki Czwartek o 20.00 rozpoczęła się akcja modlitewna „Strefa 54”.

– Obliczyliśmy, że od 20.00 w Wielki Czwartek do godz. 6.00 rano w Wielkanoc są 54 godziny. Cały czas, dzień i noc, jest adoracja Pana Jezusa w naszej kaplicy. Zapisywali się ludzie i wszystkie godziny są zajęte. Ale stworzyliśmy taką możliwość, bo w kaplicy mogą być jednocześnie 3 osoby, by można się było dopisywać. Trzeba wejść na nasz profil Facebooka tutaj. Tam jest numer telefonu do Marcina, który koordynuje całość. Gdyby zabrakło miejsca, zachęcamy do łączności modlitewnej z domu – zaprasza ks. Wilk.

Failed to get data. Error: