Bp Henryk Tomasik przypomina o spowiedzi i Komunii Św. wielkanocnej

Bp Henryk Tomasik. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Zapraszam do wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej – pisze do diecezjan Bp Henryk Tomasik i przypomina o dwóch Przykazaniach Kościelnych. Okres Wielkanocny trwa w tym roku do 7 czerwca. Oto treść komunikatu:

Drodzy Siostry i Bracia

Chrześcijaństwo – to przede wszystkim Jezus Chrystus ze swoją Męką, Krzyżem, Śmiercią i Zmartwychwstaniem. Te zbawcze wydarzenia ukazują prawdę o Bożym Miłosierdziu i nadziei nowego życia. Prawdziwy chrześcijanin przyjmuje te prawdy z wiarą i wdzięcznością. Bardzo ważnym znakiem tej wiary i wdzięczności wobec Pana Boga jest troska o pogłębienie naszej relacji z Panem Bogiem. Przez modlitwę i życie sakramentalne ożywiamy i pogłębiamy naszą wiarę i miłość. Naturalną formą podtrzymywania życia fizycznego jest oddychanie i przyjmowanie pokarmów. Znakiem troski o nasze życie duchowe jest przystępowanie do Sakramentu Pokuty i udział w Eucharystii.

To właśnie dlatego II Przykazanie Kościelne przypomina nam: „Przynajmniej raz w roku przystąpić do Sakramentu Pokuty”. Natomiast III Przykazanie Kościelne mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”.

Drodzy Siostry i Bracia! Okres Wielkanocny trwa. Zapraszam do wyznania wiary i wierności Chrystusowi przez wypełnienie obowiązku spowiedzi i Komunii Świętej wielkanocnej. Wsłuchajmy się w informacje podawane przez naszych Duszpasterzy dotyczące obecności kapłanów w konfesjonale. W tym czasie doświadczenia prawdy mówiącej o tym, że człowiek nie jest wszechmocny – konieczne jest nasze pogłębienie wiary i kontaktu z Chrystusem, który żyje i czeka na każdego z nas.

Niech Pan Bóg błogosławi nas na drodze wyznawania wiary i realizowania odnowy duchowej.

+ Henryk Tomasik
Biskup Radomski