„Idźmy z Maryją w pokoju Chrystusa”. Wyruszyła 44. Piesza Pielgrzymka Diecezji Radomskiej na Jasną Górę

Bp Marek Solarczyk - Pielgrzym Numer 1. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Chcę dojść do Jasnej Góry ze wszystkimi intencjami, które są wpisane w Diecezję Radomską. – powiedział bp Marek Solarczyk, który przewodniczył dziś Mszy św. inaugurującej 44. Pieszą Pielgrzymkę Diecezji Radomskiej na Jasną Górę.

Msza św. polowa odbyła na placu Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu.

– My dzisiaj idziemy z postanowieniami i one są ważne i potrzebne. Przecież one na tym etapie są owocem poświęcenia tak wielu  z was, drodzy kapłani, drodzy bracia i siostry, który od tylu tygodni, a właściwie przez cały rok przygotowywaliście ten moment, aby wyjść, aby pójść, aby ten czas był bezpieczny, aby był bogaty w to, co jest Boże. Niech Maryja nas w tym wspiera, niech oręduje za nami. Dzisiaj jest pierwsza sobota miesiąca, niech nasze serca staną się upodobnione do jej Niepokalanego Serca. Niech to będzie czas naszej czystości, wiary w jego łasce, w naszej trosce o to , aby to, co jest darem miłości, było przez nas przyjęte i ofiarowane innym i abyśmy potrafili to zanieść każdego dnia, do tych z którymi żyjemy, dla których żyjemy i których Bóg postawi na naszej drodze, aby żyli dzięki nam – mówił bp Marek w homilii.

Bp Marek Solarczyk, homilia:

Dla bp. Marka to już 16. pielgrzymka na Jasną Górę; po raz drugi pielgrzymuje z Diecezji Radomskiej.

– Jestem na pielgrzymce i chcę dojść do Jasnej Góry ze wszystkimi intencjami, które są wpisane w diecezję radomską. W odróżnieniu od poprzedniego roku, w którym były obostrzenia, to w tym roku na pewno chcę się spotkać z każdym pielgrzymem, z każdą grupą. W niektórych przypadkach to będą wspólne Msze św. i troszeczkę wspólnej drogi, a w innych to będzie wspólna droga. – powiedział Biskup Radomski.

Bp Marek Solarczyk o pielgrzymowaniu:

Hasłem pielgrzymki są słowa: „Idźmy z Maryją w pokoju Chrystusa”.

– Maryja nas uczy tego przeżywania rekolekcji w drodze, ale też i pokory bycia przy Chrystusie i uczenia się Jego drogi, która zbliża nas do zbawienia i do drugiego człowieka – wyjaśnia ks. Krzysztof Bochniak, wicedyrektor pielgrzymki.

Przed pątnikami 8 dni wędrówki i ponad 200 kilometrów drogi. Dziś również wyruszyła grupa ze Starachowic, a w kolejnych dniach rozpoczną pielgrzymowanie grupy ze Skarżyska-Kam., Końskich i Opoczna. Wszystkie grupy spotkają się na Przeprośnej Górce 13 sierpnia, by jako Pielgrzymka Diecezji Radomskiej wejść na Jasną Górę.

Google Photos Refresh Token invalid. Please authenticate from Photonic → Authentication.
Error encountered during authentication:
{
  "error": "unauthorized_client",
  "error_description": "Unauthorized"
See here for documentation.