„Cud Guadalupe” – film nie tylko na Wielki Post

765

„Cud Guadalupe” to pierwszy kinowy film o objawieniach w Guadalupe. Do jego obejrzenia od 4 marca zaprasza radomskie kino „Helios”.

Tak o filmie pisze polski dystrybutor filmu „Rafael. Film”:

Prawie 500 lat temu Maryja zrobiła coś, co czyni tamte wydarzenia jednym z największych cudów w historii świata: zostawiła materialne dowody swoich odwiedzin! Niektóre z nich udało się odkryć naukowcom dopiero niedawno i z miejsca uznano je za sensację! Są tak spektakularne, że w zderzeniu z nimi kruszeje najbardziej zatwardziała niewiara. Twórcom „Cudu Guadalupe” udało się zachwycić nimi widza w przepięknej fabularnej opowieści.

Dlaczego Maryja pięć wieków temu zostawiła wiadomość czytelną dopiero dla ludzi XXI wieku? Czy to Jej dar i argument dla nas na współczesny kryzys wiary? Zupełnie przypadkowo odpowiedź na te pytania poznaje główny bohater filmu. John Martinez jest młodym i ambitnym reporterem z Los Angeles. Razem ze swoją żoną Mary spodziewają się właśnie pierwszego dziecka, a on dostaje do napisania artykuł o kulturze latynoamerykańskiej. Siłą rzeczy musi się zmierzyć z legendą objawień Matki Bożej w Guadalupe. Sceptycznego początkowo Johna coraz bardziej pochłania śledztwo – do momentu, gdy dostaje tragiczną wiadomość… Czy wystarczy mu wiary, aby wymodlić cud?

Film „Cud Guadalupe” można zobaczyć od 4 marca m.in. w radomskim kinie „Helios”; dostępny jest w wersjach z napisami i lektorem.

  • Rezerwacji dla grup zorganizowanych można dokonać osobiście w kasie kina lub telefonicznie (48 340 07 89; 722 382 333; 601 360 477)
  • Mail: radom@helios.pl; bozena.mancewicz@helios.pl
  • Cena biletu dla grup powyżej 10 osób – 12 zł (w sali Deam dopłata 8 zł)

Zwiastun: