„Prorok i wizjoner”. Nowy film o Bp. Janie Chrapku [wideo]

585

„Kim był bp Jan Chrapek CSMA? Jakie ślady zostawił po sobie? Jak wygląda rodzina, z której trójka rodzeństwa wybiera się do zakonu michalitów i michalitek?”. Zapraszamy na film przygotowany przez dwumiesięcznik „Któż jak Bóg”.

Film „Prorok i wizjoner. Dziś sprawdzając się jego słowa” – to wzruszające świadectwo sióstr biskupa Jana Chrapka – Barbary i Agnieszki, które jednocześnie są siostrami Zgromadzenia Sióstr św. Michała Archanioła.

Zapraszamy do obejrzenia:

Biskup Jan Chrapek (1948-2001) – od 1975 r. był kapłanem Zgromadzenia św. Michała Archanioła. Przed długie lata związany z środkami społecznego przekazu, m.in. był adiunktem w Instytucie Dziennikarstwa i Nauk Politycznych Uniwersytetu Warszawskiego, tam też prowadził wykłady, a podczas II Synodu Plenarnego Kościoła w Polsce był przewodniczącym komisji, która zajmowała się zagadnieniem środków społecznego przekazu. W 1992 r. papież Jan Paweł II mianował go biskupem pomocniczym diecezji drohiczyńskiej, a w 1994 r. został biskupem pomocniczym diecezji toruńskiej. 28 czerwca 1999 r. Jan Paweł II mianował go Biskupem Radomskim. Stanowisko to pełnił tylko dwa lata – do tragicznej śmierci w wypadku samochodowym 18 października 2001 r.

Śp. Bp Jan Chrapek