Czerwcowa Ekstremalna Droga Krzyżowa

Ekstremalna Droga Krzyżowa. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W piątek, 5 czerwca, wyruszy Ekstremalna Droga Krzyżowa. Przygotowano cztery trasy.

– Wszyscy wiemy dlaczego w Wielkim Poście EDK się nie odbyła. Teraz, kiedy sytuacja na to pozwala, zapraszamy do wzięcia udziału w najbliższy piątek 5 czerwca. – piszą organizatorzy, którymi są parafia pw. św. Jana Chrzciciela w Jastrzębiu oraz parafia pw. św. Wacława w Radomiu.

Przygotowano 4 trasy:

• Żółta: Jastrząb – Czarna – 38 km (Patron św. Jan Chrzciciel) – na którą serdecznie zapraszamy parafian z Jastrzębia oraz z okolicznych miejscowości,
  • Czerwona: Radom – Skarżysko-Kam. (Ostra Brama) – 46 km (Patron św. Wacław) – przez Jastrząb
  • Niebieska: Radom – Skarżysko-Kam. (Ostra Brama) – 53 km (Patron św. Kazimierz)
  • Biała: Radom – Czarna – 63 km (Patron bł. Bolesław Strzelecki) – przez Jastrząb, (najdłuższa trasa w całej diecezji!)

Kilka ważnych informacji:

• Zapisy prowadzą: ks. Krzysztof Bochniak (Radom) oraz ks. Paweł Męcina (Jastrząb).
  • EDK rozpocznie Eucharystia i nabożeństwo pierwszopiątkowe o godz. 17:00 – zarówno w parafii pw. św. Wacława jak i w parafii w Jastrzębiu.
  • EDK jest indywidualną formą przeżycia Drogi Krzyżowej.
  • W związku z panującą sytuacją epidemiczną organizatorzy proszą o dostosowanie się do panujących przepisów prawa oraz zaleceń sanitarnych. Należy również zachowywać zasady poruszania się w ruchu drogowym.
  • Powrót indywidualny – dla bezpieczeństwa związanego z epidemią nie będzie – jako to było w poprzednich latach – zorganizowanego autokaru. Każdy z uczestników EDK organizuje sobie powrót we własnym zakresie.
  • Nie będzie Mszy św. na zakończenie EDK, a jedynie indywidualna modlitwa w kościołach docelowych.