Diecezja Radomska rozszerza pomoc

DPS w Niedabylu. Foto: ks. S. Pikus / Diecezja Radomska

Obiady, ale także środki ochrony osobistej i płyny do dezynfekcji – to część pomocy, którą przekazuje radomski Kościół dla potrzebujących. Pomoc trafia m.in. do Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu oraz do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Starym Goździe.

– Do Niedabyla dostarczone zostały m.in. maseczki, środki do dezynfekcji, przyłbice ochronne. Biskup Henryk Tomasik zdecydował także o skierowaniu środków ochrony do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w Starym Goździe. Zakażonych jest tam 31 osób, w tym 8 pracowników. W sumie do obu placówek diecezja ofiarowała 150 maseczek, 20 litrów środków do dezynfekcji i kilka przyłbic ochronnych. – mówi ks. Szymon Pikus, ekonom Diecezji Radomskiej.

Z 3 do 4 zwiększona będzie również częstotliwość dostarczania obiadów z Ośrodka Edukacyjno-Charytatywnego Diecezji Radomskiej „Emaus” w Turnie dla pensjonariuszy i pracowników Domu Pomocy Społecznej w Niedabylu.

– Początkowo proszono nas o 3 obiady tygodniowo, by dać chwilę wytchnienia personelowi w Niedabylu. Teraz starosta białobrzeski zwrócił się z prośbą o przygotowywanie jeszcze jednego obiadu w tygodniu, co będziemy robili – dodaje ks. Pikus.