Diecezjalne spotkanie w ramach XXXVII. Światowego Dnia Młodzieży

Spotkanie młodzieży odbędzie się w niedzielę, 20 listopada, w katedrze radomskiej. Rozpoczęcie o godz. 13.30 od Mszy św. pod przewodnictwem Biskupa Marka Solarczyka.

Na spotkanie zapraszają ks. Mariusz Chamerski, Duszpasterz Młodzieży i LSO, Koordynator ŚDM i ks. Adrian Jakubiak, Asystent KSM, Duszpasterz Akademicki:

Z woli Ojca św. Franciszka po raz drugi w Niedzielę Chrystusa Króla, 20 listopada, przeżywać będziemy XXXVII Światowy Dzień Młodzieży w kościołach lokalnych.

Zapraszamy serdecznie młodzież i duszpasterzy na wspólne spotkanie w tym dniu w Katedrze Radomskiej. Początek Mszą św. o godz. 13.30 pod przewodnictwem Biskupa Radomskiego Marka Solarczyka.

W dalszym planie konferencję wygłosi o. Łukasz Buksa, będziemy uczestniczyć także w uroczystym ślubowaniu druhów i druhen KSM.

Ksiądz Biskup powoła także Centra Duszpasterstwa Młodzieży w odnowionej szacie terytorialnej oraz personalnej.

Po wspólnym uwielbieniu Najświętszego Sakramentu pod przewodnictwem o. Łukasza zakończymy nasze świętowanie w budynku duszpasterskim przy ul. Prusa 6. Serdecznie zapraszamy młodzież i duszpasterzy do radosnego świętowania.

O posługi w tym dniu serdecznie prosimy:

• Diakonię Muzyczną Ruchu Światło-Życie – oprawa muzyczna
  • Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży – Liturgia Słowa
  • Duszpasterstwo Ministrantów – asysta liturgiczna.

Zapraszamy także 23 listopada na godz. 18.00 do budynku Duszpasterstwa Akademickiego wszystkich zainteresowanych wyjazdem do Lizbony na Światowe Dni Młodzieży.