„Dlaczego?”. Na pytania młodzieży odpowiada Biskup Marek

W czwartek, 14 października, rozpoczynają się spotkania młodzieży szkół średnich z Biskupem Markiem Solarczykiem.

Miejscem spotkań będzie siedziba Duszpasterstwa Akademickiego w Radomiu przy ul. Górnicza 2 (os. Akademickim), a ich hasłem jest pytanie „Dlaczego?”.

– Spotkania z udziałem bp. Marka Solarczyka będą odbywały się raz w miesiącu. W ich trakcie ksiądz biskup będzie odpowiadał na pytania uczestników. Chcemy dać młodym ludziom przestrzeń do wymiany myśli. Pomysł zrodził się z powodu opuszczania przez młodych katechez w szkole – mówi Katarzyna Rylska, odpowiedzialna za wspólnotę „Jonasz” przy Duszpasterstwie Akademickim w Radomiu.

Pierwsze spotkanie – czwartek, 14 października, o godz. 18.00.

Bp Marek Solarczyk i przedstawiciele DA w Radomiu: Katarzyna Rylska i Marek Moskal. Foto: ks. Z. Niemirski / FOTO Gość