Drzewicki Męski Różaniec

Męski Różaniec w Drzewicy. Foto: Maciej Hubka / Parafia w Drzewicy

W Drzewicy w marcu tego roku rozpoczęły się spotkania Męskiego Różańca. Inicjatywa ta związana jest z obchodami 700-lecia drzewickiej parafii.

Inicjatorami tych modlitewnych spotkań są ks. Mariusz Pałgan, wikariusz parafii w Drzewicy oraz Maciej Hubka, świecki propagator ruchu Męskiego Różańca.

– Męski Różaniec w Drzewicy organizowany jest przez parafię św. Łukasza Ewangelisty, pod opieką duszpasterską ks. Mariusza Pałgana. Podjęcie tej inicjatywy związane jest z tegorocznymi obchodami 700-lecia drzewickiej parafii, dzięki czemu kształtujący się w Drzewicy ruch Męskiego Różańca jest formą modlitewnego zaangażowania i dziękczynienia za siedem wieków lokalnej wspólnoty parafialnej. – mówi Maciej Hubka.

We modlitwie różańcowej i organizacji kolejnych spotkań biorą udział mężczyźni reprezentujący różne wspólnoty katolickie z terenu drzewickiej parafii oraz parafii ościennych.

– Biorą również udział mężczyźni dotychczas niezrzeszeni w żadnej wspólnocie. Tym samym kolejne, odbywające się w pierwsze soboty każdego miesiąca spotkania stanowią wspólny modlitewny mianownik, cementując lokalną społeczność katolicką. „Męski Publiczny Różaniec” w Drzewicy, należąc do najmłodszych w kraju, gromadzi od początku swej działalności za każdym razem kilkudziesięciu mężczyzn w rozległym przedziale wiekowym. – dodaje pan Maciej.

Niezwykle ważna i zdobywająca coraz więcej zwolenników i uczestników inicjatywa ruchu „Męskiego Różańca” obejmuje obecnie kilkadziesiąt wspólnot na terenie całej Polski, a także w zagranicznych ośrodkach polonijnych. Na terenie Diecezji Radomskiej szczególny wkład w propagowanie tego dzieła mają m.in. radomscy Rycerze Kolumba, którzy od ponad roku spotykają się na „Męskim Różańcu” w każdą pierwszą niedzielę miesiąca w kolejnych kościołach Radomia.