Duszpasterstwo Rodzin wznawia spotkania dla narzeczonych

ks. dr Sławomir Adamczyk, Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

– Na terenie Diecezji Radomskiej wznawiamy przygotowanie do małżeństwa według wcześniej ustalonego programu. Najbliższa edycja spotkań z narzeczonymi przygotowującymi rozpocznie się 4 lipca br. – mówi ks. Sławomir Adamczyk z Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

– Miesiące wakacyjne są najczęściej wybierane przez narzeczonych na zawarcie małżeństwa. Ponadto wiele par z powodu epidemii zdecydowało się przełożyć termin ślubu. Trzeba zatem przypuszczać, że ilość zawieranych małżeństw w najbliższym czasie będzie większa. W związku z luzowaniem obostrzeń dotyczących epidemii zaczynają normalnie funkcjonować parafie oraz inne instytucje kościelne. Pozwala to także myśleć o powrocie do normalnego przygotowania narzeczonych do zawarcia sakramentu małżeństwa. – mówi ks. Sławomir Adamczyk, Duszpasterz Rodzin Diecezji Radomskiej.

Na terenie Diecezji Radomskiej zostają wznowione przygotowanie do małżeństwa według wcześniej ustalonego programu. Spotkanie te były zawieszone z powodu epidemii.

Najbliższa edycja spotkań z narzeczonymi przygotowującymi rozpocznie się 4 lipca, a skończy się dniem skupienia dla narzeczonych w drugą sobotę września (12 września 2020 roku.).

W tym czasie w każdym dekanacie Diecezji Radomskiej będą odbywać się takie spotkania z narzeczonymi.

Z myślą o narzeczonych, którzy zamierzają zawrzeć sakrament małżeństwa w najbliższym czasie Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej uruchamia dodatkowe dyżury poradni dla narzeczonych w lipcu i sierpniu 2020 r. Poradnia będzie czynna w Radomiu przy Parafii Opieki NMP (katedra), w soboty od godziny 10.00-12.00 w budynku parafialnym na I piętrze (ul. Sienkiewicza 13).

– Zachęcam wszystkich narzeczonych, którzy odłożyli datę zawarcia małżeństwa oraz tych, którzy mają zarezerwowaną datę ślubu w najbliższych miesiącach, aby aktywnie włączyli się w katechizację przedmałżeńską. Wszystkim życzę dobrego przygotowania się do niezapomnianej chwili zaślubin i szczęśliwego małżeństwa w przyszłości. – dodaje ks. Adamczyk.