Dzieło modlitwy w intencji powołań

276
Adoracja Najświętszego Sakramentu w radomskim seminarium. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Biskup Marek Solarczyk po raz kolejny zaprasza do modlitwy w intencji powołań.

Tak jak w ubiegłym roku diecezjalna modlitwa rozpocznie się w Uroczystość Zwiastowania Pańskiego (25.03), czyli w rocznicę utworzenia Diecezji Radomskiej i będzie trwała do Niedzieli Dobrego Pasterza (8.05).

Każdego dnia jedna ze wspólnot naszej diecezji będzie podejmowała szczególną troskę modlitewną w intencji powołań.

– Wdzięczni Bogu za dar powołań w naszej diecezji widzimy stałą potrzebę odnawiania powołania ofiarowanego nam przez Boga i duchowego umocnienia dla rozeznających i przyjmujących powołanie od Boga w obecnym czasie. Dlatego pragniemy także w tym roku, przeżywając 30-lecie naszej diecezji, podjąć się tego dzieła modlitwy w intencji powołań, rozpoczynając od Uroczystości Zwiastowania Pańskiego, zawierzając je Maryi, która jest wzorem przyjęcia Bożego powołania. – napisał w ogłoszeniu ks. Piotr Walkiewicz, Dyrektor Wydziału Duszpasterskiego.

Oto harmonogram wspólnot, które będą w określone dni przewodzić modlitwie o powołania:

  • 25.03 – Radom, Wyższe Seminarium Duchowne
  • 26.03 – Radom, bł. Annaurity i św. Michała Archanioła
  • 27.03 – Skarżysko – Kamienna, MB Ostrobramskiej
  • 28.03 – Radom, św. Kazimierza
  • 29.03 – Opoczno, św. Bartłomieja
  • 30.03 – Lipsko, Świętej Trójcy
  • 31.03 – Odrzywół, św. Jadwigi Śląskiej
  • 1.04 – Wierzbica, św. Stanisława
  • 2.04 – Szydłowiec, św. Zygmunta
  • 3.04 – Sienno, św. Zygmunta
  • 4.04 – Iłża, Wniebowzięcia NMP
  • 5.04 – Końskie, św. Mikołaja
  • 6.04 – Radom, Chrystusa Dobrego Pasterza
  • 7.04 – Pionki, NMP Królowej Polski
  • 8.04 – Radom, św. Jana Chrzciciela
  • 9.04 – Radom, św. Łukasza
  • 10.04 – Przedbórz, św. Aleksego
  • 11.04 – Drzewica, św. Łukasza
  • 12.04 – Starachowice, Świętej Trójcy
  • 13.04 – Wysokie Koło, NMP Królowej Różańca Świętego
  • 14.04 – Radom, Opieki Najświętszej Maryi Panny
  • 15.04 – Radom, Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia (ul. Struga)
  • 16.04 – Mariówka, Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej
  • 17.04 – Skaryszew, Zakon Świętej Klary (siostry klaryski)
  • 18.04 – Przysucha, Zgromadzenie Sióstr Służek NMP Niepokalanej
  • 19.04 – Skrzyńsko, św. Wojciecha
  • 20.04 – Głowaczów, św. Wawrzyńca
  • 21.04 – Radom, św. Brata Alberta
  • 22.04 – Pawłowice, św. Jana Chrzciciela
  • 23.04 – Zwoleń, Podwyższenia Krzyża Świętego
  • 24.04 – Kozienice, Świętej Rodziny
  • 25.04 – Sadków, św. Jana Pawła II
  • 26.04 – Brzóza, św. Bartłomieja
  • 27.04 – Jedlińsk, świętych Apostołów Piotra i Andrzeja
  • 28.04 – Radom, Chrystusa Króla
  • 29.04 – Sławno (k. Opoczna), Wniebowzięcia NMP
  • 30.04 – Starachowice, MB Nieustającej Pomocy
  • 1.05 – Kraśnica, św. Wojciecha
  • 2.05 – Góra Puławska, św. Wojciecha
  • 3.05 – Mroczków, św. Rocha
  • 4.05 – Magnuszew, św. Jana Chrzciciela
  • 5.05 – Orońsko, Wniebowzięcia NMP
  • 6.05 – Radom, Świętej Rodziny
  • 7.05 – Solec n. Wisłą, Wniebowzięcia NMP
  • 8.05 – Radom, Chrystusa Kapłana