„Wierzę w Boga”. Wielkopostne rekolekcje dla młodzieży w Starachowicach

Rekolekcje dla młodzieży. Foto: ks. Karol Kostecki

Rekolekcje wielkopostne dla młodzieży starachowickich liceów poprowadził Bp Piotr Turzyński. , które poprowadził Bp Piotr Turzyński. Odbyły się one w kościele pw. Wszystkich Świętych w Starachowicach od 21 do 23 marca.

Pierwsze dni rekolekcji zawierały konferencję Biskupa Piotra, świadectwo wiary osób świeckich oraz adorację Najświętszego Sakramentu.

– Pierwszego dnia, w poniedziałek (21.03) Biskup wyjaśniał na czym polega wiara w Boga i dlaczego w dzisiejszym świecie warto wierzyć, a świadectwem wiary podzieliło się małżeństwo ze wspólnoty Domowego Kościoła ze starachowickiej parafii św. Brata Alberta. Następnie młodzi mieli okazję zatrzymać się z usłyszanymi treściami przed Najświętszym Sakramentem, na zakończenie, której wspólnie z Księdzem Biskupem odmówiliśmy modlitwę różańcową w intencji Ukrainy i pokoju na świecie. – mówi ks. Karol Kostecki, wikariusz z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Starachowicach, katecheta w SP nr 13 oraz III Liceum Ogólnokształcącym im. K.K. Baczyńskiego.

Niezwykłe świadectwo wiary wypowiedzieli młodzi Daniel, Wiktor i Leon z ośrodka KARAN.

– Mówili jak ich życie wyglądało wtedy gdy wpadli w uzależnienie od narkotyków i jak zmieniło się gdy trafili do ośrodka na leczenie. W swoich świadectwach podkreślali, że Bóg bardzo im pomógł w wychodzeniu z nałogu i mimo, że nie zawsze wszystko im wychodzi to mają w Bogu oparcie. Wierzą, że z Jego pomocą uda im się wyzdrowieć i nigdy nie wrócą do narkotykowej przeszłości. – relacjonuje ks. Karol.

Środa – ostatni dzień rekolekcji – to dzień spowiedzi oraz Eucharystia kończąca rekolekcje. Mszy św. przewodniczył Biskup Piotr.

– W homilii Biskup Piotr wskazał jak wielkie bogactwo płynie z bycia chrześcijaninem. Zaprosił młodych ludzi do podejmowania zadań wynikających z wiary i zaangażowania się we wspólnoty. Podziękowanie za rekolekcje Księdzu Biskupowi wyraziła młodzież oraz dziekan dekanatu Starachowice-Północ i proboszcz parafii Wszystkich Świętych ks. Sławomir Rak. Oprawę muzyczną spotkań rekolekcyjnych zapewniła młodzież z liceów wraz ze scholą z parafii Matki Bożej Nieustającej Pomocy. – dodaje ks. Karol.

Z rekolekcji zadowoleni są katecheci.

– Cieszy nas duża frekwencja młodych ludzi. W naukach rekolekcyjnych uczestniczyło ponad 300 osób, co niesie nadzieję dla naszych wspólnot parafialnych i ufamy, że młodzi zapragną dalszego formowania się w grupach formacyjnych – mówią katecheci.

Zdjęcia: ks. Karol Kostecki.

Failed to get data. Error: