Dzień modlitwy w intencji osób skrzywdzonych

W Kościele w Polsce, decyzją Episkopatu, dzień duchowego towarzyszenia osobom skrzywdzonym obchodzony jest w pierwszy piątek Wielkiego Postu. W tej intencji piątek, 4 marca, bp Marek Solarczyk będzie przewodniczył Drodze Krzyżowej w Bazylice św. Kazimierza w Radomiu o godz. 17.00.

W przeddzień Dnia modlitwy i pokuty, w czwartek 3 marca o godz. 21.00 rozważanie Apelu Jasnogórskiego na Jasnej Górze poprowadzi ks. Grzegorz Szczygieł MS, duszpasterz osób pokrzywdzonych w zgromadzeniu saletynów. Intencja modlitwy za osoby zranione wybrzmi również w sanktuarium w Krakowie-Łagiewnikach w piątek 4 marca o godz. 15.00. Modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia poprowadzą siostry Matki Bożej Miłosierdzia.

W naszej Diecezji Ksiądz Biskup Marek Solarczyk będzie przewodniczył w tej intencji Drodze Krzyżowej w Bazylice św. Kazimierza w Radomiu o godz. 17.00, a po niej wraz z Delegatem ds. Ochrony Dzieci i Młodzieży i innymi kapłanami, o godz. 18.00 będzie celebrował Mszę Świętą.

„Ta duszpasterska inicjatywa Konferencji Episkopatu Polski, ustanowiona w odpowiedzi na apel papieża Franciszka, służy kształtowaniu naszych sumień i wrażliwości oraz stanowi pomoc do naszego częstego duchowego towarzyszenia osobom, które zostały zranione i zmagają się z bolesnymi konsekwencjami wyrządzonej krzywdy” – napisał abp Wojciech Polak w komunikacie przed Dniem modlitwy i pokuty za grzech wykorzystania seksualnego małoletnich. Delegat KEP ds. ochrony dzieci i młodzieży abp Wojciech Polak, Prymas Polski, w Dzień modlitwy i pokuty będzie przewodniczył w katedrze gnieźnieńskiej Drodze Krzyżowej o godz. 17.30 oraz Eucharystii o godz. 18.00.