Nowenna w intencji pokoju na Ukrainie i zakończenia wojny w sanktuarium w Wysokim Kole

Obraz Matki Bożej Różańcowej w Wysokim Kole. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W Sanktuarium NMP Królowej Różańca Świętego w Wysokim Kole od niedzieli, 27 lutego, rozpocznie się modlitwa w intencji pokoju na Ukrainie i zakończenia wojny.

– Zapraszamy do wspólnej modlitwy codziennie o godz. 20.00. Nowenna będzie w Kaplicy Cudownego Obrazu MB i można połączyć się poprzez transmisję online. – zaprasza ks. Szymon Mucha, kustosz wysokolskiego sanktuarium.

Nowenna będzie trwać do 7 marca.

– Matka Boża w Fatimie prosiła dzieci: „Odmawiajcie codziennie Różaniec aby wyprosić pokój dla świata”. Dzisiaj kiedy trwa wojna na Ukrainie odpowiedzmy na prośbę Maryi. Tu przed Obrazem Matki Bożej Wysokolskiej mamy do tego szczególne prawo a nawet obowiązek. – dodaje ks. Mucha.

Przypomina tez historię obrazu czczonego w sanktuarium w Wysokim Kole.

– Obraz naszej Matki Bożej został przecież podarowany przez Cara Rosji Aleksieja w Moskwie pani Kalinowskiej. Ona miała ten Obraz we Lwowie (obecnie Ukraina), gdzie był poświęcony, a potem podarowała go Antoniemu Bębnowskiemu, który na wyraźne życzenie Matki Bożej przywiózł go tu do Wysokiego Koła. Czyż te wydarzenia historyczne nie są zachętą, aby prosić Tę, Która – jak śpiewamy przy odsłonięciu Obrazu – „z wschodniej strony dla obrony ludziom przybyłej” o pokój dla Ukrainy, o oddalenie od nas wojny? Weźmy ufnie różaniec i odmawiajmy codziennie w domu z całą rodziną, czy sami, choć dziesiątek różańca błagając o pokój. – mówi ks. Mucha.

Transmisja online:

Msza na żywo Wysokie Koło