Dzień Skupienia Młodych Mężczyzn. „Eucharystia autostradą do nieba” (bł. Carlo Acutis)

Od wielu lat, pod koniec grudnia każdego roku Wyższe Seminarium Duchowne w Radomiu, organizowało Rekolekcje dla pytających o wiarę i drogę życiową. Ze względu na sytuację epidemiologiczną owe rekolekcje nie odbyły się.

Zostały jednak zastąpione dwoma dniami skupienia dla młodzieży męskiej. Przewodnikiem tych dni skupienia będzie osoba bł. Carlo Acutisa, a hasłem jego słowa Eucharystia autostradą do nieba.

Pierwszy dzień skupienia odbędzie się 17 kwietnia 2021 roku w formie online, drugi zaś 8 maja 2021 roku w formie normalnej (jeżeli pozwolą na to warunki epidemiologiczne).

Dni skupienia skierowane są do młodzieży męskiej, która zadaje sobie pytania dotyczące wiary, a wśród nich także pytania dotyczące swojej, osobistej drogi życiowej.

Zapraszamy więc młodzież męską ze szkół średnich (przede wszystkim maturzystów, ale uczestnikami mogą być także uczniowie młodszych klas szkół średnich bądź studenci czy młodzież pracująca).

Dzień Skupienia Młodych Mężczyzn – 17 kwietnia 2021 (online)

• PROGRAM
    • 10.00 – Powitanie
    • 10.15 – Słowa Ks. Bpa Marka Solarczyka
    • 10.30 – Konferencja „Oryginały czy fotokopie?”
    • 11.30 – Adoracja i koronka do Bożego Miłosierdzia

Sposób zapisu na dzień skupienia:

Na fanpage WSD Radom na portalu Facebook (https://www.facebook.com/WSDRadom), pojawi się informacja z zaproszeniem i linkiem do zamkniętej grupy. Uczestnicy tej grupy otrzymają wszystkie informacje odnośnie wydarzenia oraz kod do platformy Zoom, na której odbędzie się dzień skupienia. Możliwość zapisów od 27 marca 2021 r. Aby wziąć udział należy dołączyć do grupy na Facebooku.

Dzień Skupienia Młodych Mężczyzn – 8 maja 2021 (na żywo)

• PROGRAM
    • 10.00 – zjazd i zawiązanie wspólnoty