Film, teatr, koncerty i spotkania, czyli Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Radomiu

Od 8 do 15 października w Radomiu trwać będzie Tydzień Kultury Chrześcijańskiej, organizowany przez Stowarzyszenia „Młyńska”. W programie m.in. film „Błogosławiona” o bł. Natalii Tułasiewicz, rozmowa o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta oraz o Słudze Bożej Wandzie Malczewskiej. Nie zabraknie muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu Małgorzaty Nowak i kapłańskiego trio, a w dzień Papieski koncert kwartetu smyczkowego.

• 8 października (niedziela)
    • 13.00 – bazylika św. Kazimierza w Radomiu
      • Msza św. w 20. rocznicę nadania tytułu bazyliki; przewodniczy bp Marek Solarczyk – transmisja w TVP Polonia
    • 17.30 – Kościół Świętej Trójcy
      • Msza św.
      • koncert wokalno-instrumentalny „MUSICA AD DEI GLORIAM”. Wystąpią:
        • o. Rafał Kobyliński SJ – tenor,
        • ks. Zdzisław Madej – tenor,
        • ks. Paweł Sobierajski – baryton,
        • Grzegorz Biegas – pianista.
  • 9 października (poniedziałek)
    • 18.30 – Kino Helios,
      • Film „Błogosławiona”
        • Historia życia bł. Natalii Tułasiewicz, patronki nauczycieli, zamordowanej w Ravensbrück.
        • Spotkanie z reżyser Wandą Różycką-Zborowską i z kuzynką błogosławionej Natalią Tułasiewicz-Walą.
  • 10 października (wtorek)
    • 18.00 – Kościół pw. św. Jana w Radomiu (fara),
      • Msza św.
      • Spotkanie z bp. Andrzejem Przybylskim o życiu sługi Bożej Wandy Malczewskiej na ziemi częstochowskiej, m.in. w Żytnie.
  • 11 października (środa)
    • 19.00 – Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska, Radom)
      • koncert promujący nową płytę Małgorzaty Nowak „Życie. Rozdział II”.
  • 12 października (czwartek)
    • 19.00 – Centrum Młodzieży „Arka” (ul. Kelles-Krauza, Radom),
      • „Ciemny kres i złote runo”. Rozmowa o życiu i twórczości Zbigniewa Herberta.
        • Ks. dr Grzegorz Głąb z Instytutu Filologii Polskiej KUL rozmawia z dr Małgorzatą Peroń z KUL w Roku Zbigniewa Herberta.
  • 13 października (piątek)
    • 19.00 – Centrum Młodzieży „Arka” (ul. Kelles-Krauza, Radom),
      • „Cywilizacja życia”. Spotkanie z Goranem Andrijanićem, dziennikarzem i publicystą, na temat hasła tegorocznego Dnia Papieskiego.
  • 14 października (sobota)
    • 19.00 – Oratorium św. Filipa Neri (ul. Grzybowska, Radom)
      • Teatr „Aktorzy Bo*Boży*” wystawią sztukę: „Lepsza połowa, czyli potyczki z Aniołem”.
  • 15 października (niedziela)
    • 18.00 – Katedra pw. opieki NMP w Radomiu.
      • Msza św. pod przewodnictwem bp. Marka Solarczyka
      • Koncert kwartetu smyczkowego z okazji Dnia Papieskiego.

Organizatorem Tygodnia Kultury Chrześcijańskiej jest Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.

Więcej szczegółów na stronie www.stowarzyszeniemlynska.pl oraz w mediach diecezjalnych (Gość Niedzielny i Radio Plus Radom).

• Patronat honorowy:
    • Biskup Radomski Marek Solarczyk
  • Partner Tygodnia:
    • Enea Wytwarzanie
  • Sponsorzy:
    • Peugeot Prasek, Fogiel & Fogiel, Radmot, Wiosna Ogrody, Marco Shoes, Renata i Andrzej Karpetowie, Communita Regina della Pace, Ewa i Piotr Pajestkowie.
  • Organizator:
    • Stowarzyszenie „Młyńska” Verum Bonum Pulchrum.
  • Współorganizatorzy:
    • Kongregacja Oratorium św. Filipa Neri, Stowarzyszenie Centrum, Młodzieży „Arka”, kino Helios, parafia katedralna pw. Opieki Najświętszej Maryi Panny w Radomiu, parafia św. Jana w Radomiu, O. Jezuici w Radomiu, Powiatowy Instytut Kultury.
  • Patronat honorowy koncertu Małgorzaty Nowak:
    • Starosta Radomski Waldemar Trelka.
  • Patronat medialny:
    • Radio PLUS Radom, Radomski Gość Niedzielny, portal Diecezji Radomskiej.