Radomskie „Kaziki” A.D. 2020

Od wielu lat w Radomiu, w związku z przypadającą 4 marca uroczystością św. Kazimierza –  Patrona Miasta i Diecezji Radomskiej, organizowane są „Kaziki”. W tym roku rozpoczną się już w sobotę 29 lutego i potrwają do 8 marca.

Główne uroczystości ku czci św. Kazimierza odbędą się 4 marca. Rozpocznie je „Korowód ku czci Królewicza Kazimierza”, na który o godz. 11.00 zaprasza PSP nr 4. Uczestnicy sprzed siedziby szkoły (ul. Wyścigowa 49) przejdą pod Urząd Miejski (ul. Żeromskiego 53).

O godz. 18.00 w bazylice pw. św. Kazimierza na radomskim Zamłyniu (ul. Główna 16) zostanie odprawiona Msza św., której będzie przewodniczył Biskup Adam Odzimek.

A oto pełny program radomskich Kazików 2020:

• 29 lutego (sobota)
    • godz. 17.00 – „Legenda o Świętym Kazimierzu” – otwarcie wystawy ilustracji plastycznych wychowanków Młodzieżowego Domu Kultury im. Heleny Stadnickiej w Radomiu (galeria „Resursy Obywatelskiej”)
    • godz. 18.00 – „Muzyczne Kaziki” – koncert finałowy i wręczenie Nagrody Muzycznych Kazików (Sala Widowiskowa „Resursy Obywatelskiej”)
  • 1 marca (niedziela)
    • godz. 13.00 – VII Wielki Test Wiedzy o Radomiu (Sala Widowiskowa „Resursy Obywatelskiej”);
    • godz. 15.00 – „Pieśni Wielkopostne” – koncert formacji Adama Struga „Monodia Polska”
      i wręczenie Nagrody im. Św. Kazimierza (klasztor i kościół oo. Bernardynów)
  • 2 marca (poniedziałek)
    • godz. 18.00 „Słownik języka boskiego” – spotkanie z ks. Kazimierzem Sową (Sala Kameralna „Resursy Obywatelskiej”)