Grudniowy Męski Różaniec

Grudniowy Męski Różaniec. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Prawie 200 mężczyzn – ojców, dziadków i synów – uczestniczyło w III. Męskim Różańcu zorganizowanym przez radomskich Rycerzy Kolumba, który odbył się 1 grudnia, w pierwszą niedzielę Adwentu.

Tym razem radomscy mężczyźni zebrali się w kościele pw. św. Wacława na Starym Mieście. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się od Mszy świętej o godz. 15.00. Liturgii przewodniczył ks. Andrzej Tuszyński – proboszcz tutejszej parafii, a koncelebransami byli kapelani radomskich Rad Rycerzy Kolumba: ks. Wiesław Lenartowicz i ks. Gabriel Marciniak.

Po Mszy świętej zebrani wysłuchali świadectwa jednego z braci rycerzy nt. katolickiego i patriotycznego wychowania dzieci i młodzieży.

Następnie z modlitwą Litanii do Ducha Świętego na ustach przemaszerowali na skrzyżowanie ulic Limanowskiego i Przechodniej do zabytkowej kapliczki, by tam pod obrazem Matki Bożej Częstochowskiej odmówić różaniec. By podkreślić rozpoczynający się okres Adwentu, odmówione zostały tajemnice radosne różańca, a uczestnicy modlitwy trzymali w rękach zapalone świece, które po zakończonej modlitwie ustawili pod kapliczką.

Na zakończenie ks. Wiesław Lenartowicz podziękował za wspólną modlitwę i zaprosił na kolejne, które odbędzie się 5 stycznia w kościele pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus na radomskich Borkach również o godz. 15.00.

Failed to get data. Error: