Z seminarium do Świętej Rodziny

2036
Pożegnanie o. Macieja. Foto: ks. S. Piekielnik

– Seminarium jest najważniejszym miejscem w moim życiu, tutaj spędziłem najpiękniejsze lata kapłaństwa przyglądając się temu, jak Bóg wybiera młodych ludzi na swoich przyjaciół –powiedział ks. dr Maciej Korczyński, który po blisko 17 latach pełnienia funkcji ojca duchownego w radomskim seminarium, został mianowany proboszczem parafii pw. Świętej Rodziny w Radomiu.

Wspólnota seminaryjna pożegnała ks. Macieja podczas czwartkowej Mszy św. Eucharystii przewodniczył bp Piotr Turzyński, a wśród koncelebransów nie zabrakło księży profesorów radomskiej uczelni.

Na zakończenie Eucharystii wypowiedziano podziękowania. W imieniu zarządu i profesorów zrobił to ks. Jarosław Wojtkun, rektor WSD, zaś w imieniu alumnów dk. Michał Kopciński

– Ojcze Macieju! Nauczyłeś nas tego, że miarą szlachetności jest wdzięczność. Dlatego my, twoi synowie, pragniemy wypowiedzieć tobie, naszemu ojcu, w imieniu nas i tych, którzy byli przed nami, z serca płynące podziękowanie. Przede wszystkim za to, że jesteś po prostu dobrym księdzem, wytrwale kroczącym za Panem, stale szukającym Go w słowie i modlitwie. Gdyby konfesjonały potrafiły przemówić, powiedziałyby, jak wiele uzdrowienia dokonało się przez twoje ręce. Dziękujemy za sakramentalną posługę, za sprawowane Msze św., głoszone homilie, konferencje i nauki, za rozmiłowanie nas w słowie Bożym i potrzebie codziennej medytacji. Twoja posługa w seminarium obejmowała również prowadzenie wykładów z teologii dogmatycznej. Dziękujemy również za wakacyjne kajakowe spływy i ufamy, że w tym roku wybierzesz się z nami raz jeszcze. Dziękujemy za przewodzenie kleryckiej grupie powołaniowej podczas Pieszych Pielgrzymek Diecezji Radomskiej na Jasną Górę. Czego ci życzyć, drogi ojcze? Powiedziałeś w chwili ogłoszenia nam wiadomości o nominacji, że jesteś przerażony. Pan nie pozostaje głuchy na wołanie człowieka i w dzisiejszym pierwszym czytaniu mówi, chwytając cię za rękę: „Nie bój się, robaczku… ja cię wspomagam, Odkupiciel twój, Święty Izraela”. Chcielibyśmy, abyś do parafii Świętej Rodziny zabrał choć cząstkę naszej seminaryjnej rodziny – mówił za zakończenie Mszy św. dk. Kopciński.

Ks. Maciej Korczyński urodził się w 1966 r. w Radomiu. Święcenia kapłańskie przyjął 25 maja 1991 roku. Pracował jako wikariusz w parafii pw. św. Stefana na radomskim Idalinie. Doktorat z teologii dogmatycznej obronił na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po studiach został wykładowcą teologii dogmatycznej w radomskim seminarium oraz duszpasterzem akademickim; był również diecezjalnym moderatorem Ruchu Światło-Życie. W 2003 roku bp Zygmunt Zimowski mianował go ojcem duchownym w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu. W ostatnim czasie bp Henryk Tomasik mianował go na funkcję dyrektora do spraw stałej formacji duchowieństwa.

Failed to get data. Error: