Informacje Duszpasterstwa Rodzin o zaplanowanych wydarzeniach

Ks. Sławomir Adamczyk i Kamila Rzepka. Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Radomskiej. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

W związku z epidemią koronawirusa nie odbędą się m.in. spotkania dekanalnych duszpasterzy rodzin, Marszu dla Życia i Rodziny. Natomiast odbędzię się dzień skupienia dla narzeczonych (13 czerwca).

Odwołanie spotkania dekanalnych duszpasterzy rodzin

W związku z epidemią koronawirusa, informujemy, że spotkanie dekanalnych duszpasterzy rodzin z Księdzem Biskupem, zaplanowane na poniedziałek, 11 maja 2020 r., nie odbędzie się.

Odwołanie Marszu dla Życia i Rodziny

W związku z odwołaniem wszystkich imprez masowych, spowodowanym epidemią koronawirusa, informujemy, że tegoroczny Marsz dla Życia i Rodziny, zaplanowany na niedzielę, 31 maja 2020 r., nie odbędzie się.

Mamy nadzieję, że w przyszłości uda się nam zorganizować wiele inicjatyw dla dobra małżeństw i rodzin naszej diecezji.

Dzień skupienia dla narzeczonych – 13 czerwca 2020 roku.

Najbliższy dzień skupienia dla narzeczonych w sanktuariach maryjnych Diecezji Radomskiej odbędzie się w II sobotę czerwca, tj. 13 czerwca 2020 roku.

Zachęcamy narzeczonych, aby wzięli udział w dniu skupienia. Jest on bardzo dobrą formą duchowego przygotowania się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego i zwieńczeniem przygotowania bezpośredniego do małżeństwa.

Dni skupienia prowadzą dekanalni duszpasterze rodzin w porozumieniu z kustoszem sanktuarium. Na zakończenie dnia skupienia narzeczeni powinni otrzymać wpis do zaświadczeń, które potem są wpinane do protokołu kanonicznego badania narzeczonych.

Spotkania dla narzeczonych

Rozpoczęcie kolejnej edycji spotkań z narzeczonymi przygotowującymi się do zawarcia sakramentalnego związku małżeńskiego planowane jest na 4 lipca, a skończy się dniem skupienia dla narzeczonych w II sobotę września (12 września) 2020 roku.