Rusza kolejny rok formacyjny w Studium Życia Rodzinnego

Zbliża się termin rozpoczęcia studium dla kandydatów na doradców życia rodzinnego. Do podjęcia nauki w studium zachęca ks. Krzysztof Bochniak, Dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej.

– Dzisiejsza sytuacja kulturowa i pomieszanie idei mocno uderza w małżeństwo i rodzinę. Stąd istnieje oczywista odpowiedzialność Kościoła i ogromna potrzeba jak największej liczby osób, które chętnie i kompetentnie będą wspierać przygotowanie kandydatów do sakramentalnego małżeństwa, jak i służyć poradą małżonkom w ramach Poradni Życia Rodzinnego. – mówi ks. Bochniak.

Organizatorem studium jest Wydział Duszpasterstwa Rodzin Diecezji Radomskiej. Szkolenie rozpocznie się w sobotę, 28 października 2023 r., o godz. 15.00, w Wyższym Seminarium Duchownym w Radomiu (ul. Młyńska 23/25).

Szkolenie jest przeznaczone dla osób z przynajmniej średnim wykształceniem w wieku 20-50 lat. Tematyka obejmuje wiedzę z zakresu teologii małżeństwa i rodziny, antropologii, elementów psychologii i pedagogiki, odpowiedzialnego rodzicielstwa i komunikacji w rodzinie, teologii moralnej, bioetyki. Zajęcia będą się odbywać raz w miesiącu w wyznaczone soboty.

Wymagane dokumenty:

• podanie kandydata i krótki życiorys;
  • opinia Księdza Proboszcza miejsca zamieszkania;
  • kopia dokumentu stwierdzającego przynajmniej średnie wykształcenie;
  • 2 zdjęcia.

Informacje można uzyskać pod numerem telefonu: +48 500 729 783.

Zgłoszenia należy przysyłać na adres: krzy.bochniak@gmail.com lub pocztą tradycyjną: Wydział Duszpasterstwa Rodzin, ul. Malczewskiego 1, 26-600 Radom.

Koszt za cały roczny cykl: 350 zł/os.