Informacje o pogrzebach zmarłych księży

Śp. ks. Mirosław Dragiel SAC (z lewej) i śp. ks. Jarosław Grabka (z prawej). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Pogrzeb śp. ks. Mirosława Dragiela odbędzie się 3 listopada w Radomiu. Natomiast 3 listopada w Libiszowie i 4 listopada w Suchedniowie odbędą się uroczystości pogrzebowe śp. ks. Jarosława Grabki. Pamiętajmy o modlitwie za zmarłych kapłanów.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. kan. Mirosława Dragiela odbędą się we wtorek, 3 listopada 2020 r. w Radomiu.

Pierwsza Msza św. za zmarłego kapłana zostanie odprawiona o godzinie 11.00 w Kościele Garnizonowym pw. św. Stanisława (Plac Konstytucji 3 Maja 1), gdzie pomagał duszpastersko śp. ks. Dragiel.

Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona tego samego dnia o godzinie 13.00 w kościele pw. NMP Królowej Apostołów w Radomiu (ul. Młodzianowska 124). Po Mszy św. pochówek na cmentarzu komunalnym przy ul. Ofiar Firleja w Radomiu.

Uroczystości pogrzebowe śp. ks. Jarosław Grabka rozpoczną się Mszą świętą we wtorek, 3 listopada, o godzinie 16.00, w parafii św. Mikołaja w Libiszowie. To ostatnia parafia pracy zamrałego.

W środę, 4 listopada, o godz. 11.00, będzie sprawowana Msza św. pogrzebowa w parafii św. Andrzeja Apostoła w Suchedniowie, skąd pochodził ks. Grabka. Po Mszy św. pochowanie na miejscowym cmentarzu.

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

+ Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie… +