Modlitewna mobilizacja

Bp Henryk Tomasik. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Biskup Henryk Tomasik apeluje o podjęcie modlitwy w intencji Ojczyzny oraz w intencji wynagradzającej za wykroczenia przeciwko prawu Bożemu i profanacje, które dokonują się w naszej Ojczyźnie.

– Wielkim wyzwaniem obecnej chwili jest nasza mobilizacja modlitewna. Bardzo proszę, aby każdy kapłan ofiarował Mszę Świętą w intencji Ojczyzny. Bardzo proszę o częste włączanie do wspólnych modlitw z wiernymi suplikacji „Święty Boże”, „Modlitwy o pokój” oraz modlitwy do Świętego Michała Archanioła. – napisał bp Henryk Tomasik.

Biskup Radomski apeluje, by w sobotę, 31 października, modlitwę różańcową ofiarować w intencji wynagradzającej za wykroczenia przeciwko prawu Bożemu i profanacje, które dokonują się w naszej Ojczyźnie. A w parafiach, w których jest to możliwe, biskup zachęca, aby adorację przedłużyć do godziny 21.00 i ofiarować ją w intencji naszej Ojczyzny i wszystkich Polaków.

Natomiast w pierwszy czwartek listopada odbędzie się kapłańska adoracja Najświętszego Sakramentu.

– W pierwszy czwartek listopada, 5 listopada, o godzinie 20.30, zjednoczymy się w naszych świątyniach na kapłańskiej adoracji. Do adoracji dołączymy modlitwę za wszystkich kapłanów naszej Diecezji. Adorację zakończymy Litanią do Chrystusa Kapłana i Ofiary oraz Apelem. – napisał bp Tomasik.

Biskup przekazuje również podziękowania księżom, siostrom zakonnym i katechetom za zaangażowanie w posługę troski o wiernych oraz formację dzieci i młodzieży w obecnej bardzo trudnej sytuacji.

– Bardzo dziękuję Księżom, Siostrom Zakonnym i Katechetom świeckim za pełne wiary podejmowanie trudu formowania dzieci i młodzieży w duchu nauki Jezusa Chrystusa. Dziękuję Księżom za zrozumienie powagi sytuacji, w której znalazła się Polska, nasze parafie, a także wielu naszych wiernych. W związku ze stanem epidemii jesteśmy zobowiązani podporządkować się zarządzeniom służb medycznych. Wiemy, że mają one na celu zminimalizowanie rozszerzania się epidemii. Dziękuję za wzajemną pomoc duszpasterską związaną z kwarantanną współbraci. Drodzy Księża, z wiarą przyjmujemy słowa Zmartwychwstałego Chrystusa: „Na świecie doznacie ucisku, ale miejcie odwagę: Jam zwyciężył świat” (J 16,33). – napisał Biskup Radomski.

Litania do Chrystusa, Kapłana i Ofiary