Iść za Chrystusem Cierpiącym

Droga Krzyżowa 2018. Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Wieczorem w Niedzielę Palmową przez centrum Radomia przeszła Droga Krzyżowa. W nabożeństwie wzięło udział kilka tysięcy osób.

W tym roku rozważania Drogi Krzyżowej przygotowały Siostry Służki NMP Niepokalanej. Stację IX. przygotowała młodzież z Zespołu Szkół Gastronomicznych i Hotelarskich, a X. – uczniowie Katolickiego Liceum im. Św. Filipa Neri. Przy kolejnych stacjach odczytywane były również fragmenty orędzie Papieża Franciszka na XXXIII. Światowy Dzień Młodzieży, a młodzież z radomskich parafii niosła kopie krzyża ŚDM i ikony Maryi Salus Populi Romani.

W nabożeństwie wzięli udział m.in. bp Henryk Tomasik i bp Piotr Turzyński.

– Ta Droga Krzyżowa wpisuje się w program Światowych Dni Młodzieży, wyjątkowo uroczyście przeżywanych w diecezjach w roku, gdy nie ma spotkania międzynarodowego, ustanowionego w jednym z miast na kuli ziemskiej. Ustanowił je św. Jan Paweł II, nawiązując do ewangelicznego opisu, który informuje, że Pana Jezusa, wjeżdżającego w Niedzielę Palmową, witali także młodzi i dzieci – wyjaśnia bp Henryk Tomasik.

– Uczestniczymy w tym nabożeństwie już od lat. Generalnie zapraszają młodzi, a na to wezwanie odpowiadają także dorośli. Wszyscy idą razem przez centrum Radomia, dając świadectwo wiary, bo to nabożeństwo jest wielkim świadectwem wiary. Trzeba tu dodać, że także w wielu parafiach organizowane są Drogi Krzyżowe ulicami miast i wiosek. Wszystkie one są świadectwem wiary, oficjalnym przyznaniem się do Chrystusa – mówi bp Piotr Turzyński.

Droga Krzyżowa zakończyła się w katedrze radomskiej Apelem Jasnogórskim i pasterskim błogosławieństwem. Uczestnicy Drogi Krzyżowej otrzymali tekst papieskiego Orędzia na XXXIII. ŚDM.

Organizatorem nabożeństwa było Duszpasterstwo Akademickie pod kierunkiem ks. Mariusza Wilkiem. Pomocą służyli Rycerze Kolumba i „Zawiszacy”.

[FAG id=6009]