Zaproszenie: IX. Tydzień Ewangelizacyjny: „W Sercu Ojca”

W dniach 22-30 maja br. odbędzie się w Radomiu IX. Tydzień Ewangelizacyjny. Tegoroczne motto brzmi: „W Sercu Ojca”.

Tydzień Ewangelizacyjny rozpocznie się w Wigilię Zesłania Ducha Świętego, 22 maja, od czuwania przedstawicieli ruchów i wspólnot w radomskiej katedrze o godz. 20.00. Czuwanie zakończy Msza św. pod przewodnictwem Ks. Bp. Marka Solarczyka.

– Zachęcamy Czcigodnych Księży do zorganizowania w parafia pw. ch całej naszej diecezji czuwania w Wigilię Zesłania Ducha Świętego oraz Modlitewnego Wieczoru Ewangelizacyjnego w dowolny dzień między 23 a 30 maja. – mówi ks. Sławomir Płusa, duszpasterz grup ewangelizacyjnych naszej diecezji.

>> Link do wydarzenia: https://www.facebook.com/wsercuojca

>> Spot promujący wydarzenie:

Program IX. Tygodnia Ewangelizacyjnego:

• Sobota (22 maja) – Wigilia Zesłania Ducha Świętego
    • 20.00 – Msza święta – Bp Marek Solarczyk .
    • Po Mszy św. – czuwanie przedstawicieli ruchów i Wspólnot.
  • Niedziela (23 maja)
    • 16.30 – Koronka i adoracja w ciszy; kościół pw. Świętej Rodziny – Wspólnota Św. Łotra.
      • W tym dniu trwamy w duchowej jedności z Jerychem Rodzin w parafii Odrzywół.
      • Osoby chore zapraszamy do adoracji online przez stronę: www.adoracja.pl w jedności z modlącymi się w Kaplicy Wieczystej Adoracji w Jedlni.
      • W kościele pw. Świętej Rodziny istnieje możliwość przyjęcia sakramentu pokuty i pojednania codzienne od godz. 17.00 do 18.00.
  • Poniedziałek (24 maja)
    • 19.15 – Msza św. i nabożeństwo o uzdrowienie – parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata przy ul. Grzybowskiej (Wspólnota „Effatha”, Odnowa w Duchu Świętym).
    • 16.30 – Adoracja w ciszy; parafia pw. Świętej Rodziny (Wspólnota „Galilea”).
      • Trwamy w jedności duchowej z Jerychem Rodzin w parafiach Rusinów i Klwów.
  • Wtorek (25 maja)
    • 16.30 – Adoracja w ciszy – parafia pw. Świętej Rodziny (Akcja Katolicka).
      • Trwamy w jedności duchowej z Jerychem Rodzin w parafiach Radzice i Gielniów.
    • 19.00 – Lectio divina – katedra Opieki NMP (ks. Grzegorz Tęcza i Wspólnota Św. Łotra
  • Środa (26 maja)
    • 16.30 – Adoracja w ciszy – parafia pw. Świętej Rodziny (Wspólnota „Effatha).
      • Trwamy w jedności duchowej z Jerychem Rodzin w parafii Domaszno.
    • 19.15 – Ojcostwo w kapłaństwie – spotkanie dla kapłanów z Biskupem Arturem Ważnym (diecezja tarnowska), parafia pw. Świętej Rodziny.
    • 20.00 – Wieczór mężczyzn. Mężni w wierze – Samson – parafia pw. św. Alberta (Prędocinek).
    • 19.00-21.00 – Modlitwa wstawiennicza – online (Wspólnota „Galilea”).
  • Czwartek (27 maja)
  • Piątek (28 maja)
    • 16.30 – Adoracja w ciszy – parafia pw. Świętej Rodziny (Wspólnota „Benedictus”).
      • Trwamy w jedności duchowej z Jerychem Rodzin w parafiach Nieznamierowice i Bieliny.
    • 19.00 – Koncert: Na jasną stronę – Małgosia Nowak z zespołem, Oratorioum św. Filipa Neri (sala dolna w kościele Księży Filipinów, ul. Grzybowska).
    • Kurs Ewangelizacyjny dla kobiet: Estera (online) – (28-29 maja);
  • Sobota (29 maja)
    • Ewangelizacja młodych z parafia pw. Bł. Annuarity – Plac Jagielloński.
    • Ewangelizacja dzieci i młodzieży – osiedle przy ul. Marii Gail (Duszpasterstwo Akademickie).
    • Pielgrzymka rowerowa do kościoła pw. św. Jakuba w Skaryszewie; rozpoczęcie przy kościele pw. św. Józefa na Młodzianowie o godz. 15.00 (Akcja Katolicka).
    • 16.30 – Adoracja w ciszy – parafia pw. Świętej Rodziny (Domowy Kościół).
      • Trwamy w jedności duchowej z Jerychem Rodzin w parafiach Sady i Drzewica.
  • Niedziela (30 maja)
    • 16.00 – Wieczór Uwielbienia rodzin z dziećmi – parafia pw. Świętej Rodziny.
      • Trwamy w jedności duchowej z Jerychem Rodzin w parafii Przytyk.

• Do pobrania:
    • Spotkanie z Jezusem Zmartwychwstałym – Modlitewny Wieczór Ewangelizacyjny