Jak uczcić 100. rocznicę urodzin św. Jana Pawła II?

Spotkanie POAK prowadzi ks. kan. Roman Adamczyk, proboszcz parafii na Glinicach. Foto: arch. POAK

Z pewną propozycją wychodzi oddział Akcji Katolickiej działający przy parafii pw. NSJ w Radomiu (Glinice).

– Wcześniej mieliśmy wiele planów na świętowanie tego dnia. Niestety zaistniała sytuacja bardzo ograniczyła nasze zamiary. Pragniemy zaapelować do wszystkich, aby w tym dniu połączyć się w modlitwie podczas Nabożeństwa Majowego i dziękować Bogu za dar życia i pontyfikatu św. Jana Pawła II. Widocznym znakiem pamięci o największym Polaku i jego nauce niech będzie wywieszona w tych dniach na naszych domach papieska lub narodowa flaga. – mówi Teresa Wolska, prezes POAK przy par. NSJ w Radomiu.

Członkowie AK przy parafii pw. NSJ w Radomiu przygotowali flagi papieskie i narodowe dla wszystkich osób, które ich jeszcze nie posiadają. Można je nabyć u p. Teresy Wolskiej (po wcześniejszym kontakcie telefonicznym: +48 517 581 005) oraz w niedzielę, 17 maja, po każdej Mszy św. w kościele pw. NSJ na radomskich Glinicach.

W niedzielę, 10 maja, w kościele na Glinicach, odbyło się spotkanie formacyjne Parafialnego Oddziału Akcji Katolickiej. To pierwsze spotkanie od ponad dwóch miesięcy, odkąd zostały zawieszone z powodu epidemii koronawirusa. Mszy św. i spotkaniu przewodniczył ks. kan. Roman Adamczyk, asystent parafialny AK i proboszcz parafii pw. NSJ w Radomiu, a głównym tematem była 100. rocznica urodzin patrona AK w Polsce – św. Jana Pawła II.