Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Pogrzeb śp. Ks. kan. Marka Kucharskiego

11 czerwca | 11:00 - 14:00

Dziś, w godzinach popołudniowych, zmarł nagle ks. Marek Kucharski, proboszcz parafii św. Zygmunta w Szydłowcu i dziekan dekanatu szydłowieckiego. Miał 56 lat i 29 lat kapłaństwa.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się Mszą Świętą żałobną w poniedziałek, 10 czerwca, o godz. 19.00, w kościele pw. św. Zygmunta w Szydłowcu.

Msza Święta pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele św. Macieja Apostoła w Klwowie, we wtorek 11 czerwca, o godz. 11.00. Po Mszy św. pochowanie ciała na parafialnym cmentarzu.

Ks. Marek Kucharski urodził się 9 czerwca 1968 roku w Opocznie. Święcenia kapłańskie przyjął 27 maja 1995 r. w Radomiu. Pochodził z Kadzi parafia św. Macieja Apostoła w Klwowie. Pełnił posługę wikariusza w parafiach: Wysoka, Tomaszów Mazowiecki – św. Marcina, Radom – Świętej Rodziny, Końskie – Chrystusa Odkupiciela. Pełnił urząd dyrektora ekonomicznego Wyższego Seminarium Duchownego w Radomiu, jednocześnie był proboszczem w parafii Chrystusa Kapłana w Radomiu. Od 2012 roku był proboszczem parafii pw. św. Wojciecha w Górze Puławskiej, w dekanacie zwoleńskim. Od 2019 roku był proboszczem parafii św. Zygmunta Króla w Szydłowcu i dziekanem dekanatu szydłowieckiego. 1 lipca 2019 r. został kanonikiem Kapituły Ostrobramskiej.

Był członkiem Rady Ekonomicznej Diecezji Radomskiej.

W parafii ksiądz proboszcz opiekował się Kołami Żywego Różańca, grupą modlitewną św. Michała Archanioła, grupą modlitewną “Wieczernik” i parafialnym zespołem Caritas. W ostatnim czasie prowadził prace renowacyjne w kościele. W ubiegłym roku otrzymał tytuł „Zasłużony dla Miasta i Gminy Szydłowiec”.

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie…+


Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

Szczegóły

Data:
11 czerwca
Godzina:
11:00 - 14:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:

Miejsce wydarzenia

Parafa pw. św. Macieja Apostoła w Klwowie
ul. Opoczyńska 12
Klwów, 26-415
+ Google Map