Zmarł ks. prał. dr Grzegorz Senderski

Śp. Ks. prał. dr Grzegorz Senderski (1951-2021). Foto: ks. S. Piekielnik / www.diecezja.radom.pl

Informujemy, że w dniu 27 marca 2021 r. zmarł ks. prał. dr Grzegorz Senderski, proboszcz parafii św. Kazimierza w Radomiu. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w Radomiu i Opocznie.

Ks. Grzegorz Senderski urodził się 17 listopada 1951 roku w Łodzi. Święcenia kapłańskie przyjął 7 czerwca 1975 roku w Sandomierzu.

Po święceniach pracował jako wikariusz w parafiach: Kuczki, Wierzbica, Radom – Opieki NMP. W latach 1979-1984 odbył studia specjalistyczne z homiletyki w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim w Lublinie.

W 1989 roku został mianowany proboszczem parafii św. Urszuli Ledóchowskiej w Radomiu, a następnie w roku 2006 proboszczem parafii św. Kazimierza w Radomiu. Od roku 2011 pełnił funkcję dziekana dekanatu Radom Zachód.

Plan uroczystości żałobnych:

Przypominamy, że wszyscy kapłani diecezjalni zobowiązani są do sprawowania jednej Mszy Świętej za każdego zmarłego biskupa i prezbitera diecezji radomskiej (zob. Dokumenty II Synodu Diecezji Radomskiej, nr 480).

+ Wieczny odpoczynek racz mu dać, Panie! +