Kartka dla Medyka

1423

– Podziękujmy medykom za trud i poświęcenie w walce z koronawirusem. – zachęcają swoich podopiecznych radomscy „Pedagodzy ulicy” i zapraszają do włączenia się w akcję „Kartka dla Medyka”.

Należy wykonać pracę plastyczną na kartce dowolnego formatu, dowolną techniką – ważne, by medykom zrobiło się miło kiedy zobaczą, że wszyscy o nich pamiętamy i że jesteśmy z nimi.

Swoich podopiecznych do akcji zapraszają radomscy “Pedagodzy ulicy”:

– Akcja skierowana jest do naszych podopiecznych z ul. M. Gajl. Potrwa do poniedziałku tj. 6 kwietnia do godz. 13.00. Prace dzieci będą podziękowaniem za trud i pracę pielęgniarek i lekarzy z naszego miasta. Drobne upominki dla dzieci rozdamy po ustaniu epidemii. – mówi Mariusz Mędra.

Akcję „Kartka dla Medyka” wymyśliły ją autorki bloga edukacyjnego specjalni.pl – Zyta Czechowska i Jolanta Majkowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku:

– Zaproponujmy naszym uczniom w dniach od poniedziałku do środku wspólną edukacyjną akcję, która polega na narysowaniu, namalowaniu czy stworzeniu kartki/rysunku z życzeniami i podziękowaniami dla medyka. Niech to będzie nasze podziękowanie za ich trudną pracę i znak, że doceniamy i jesteśmy im wdzięczni. Publikujcie te kartki na swoich tablicach, omawiajcie na zajęciach, publikujcie na blogach, stronach szkół i wszędzie gdzie się da. – piszą nauczycielki.

Zachęcamy i my!