Komunikat Kurii Diecezji Radomskiej

Władza Diecezji Radomskiej z ubolewaniem przyjęła informacje o nagannych czynach księdza i przeprasza osoby pokrzywdzone oraz wszystkich, którzy zostali dotknięci niedopuszczalnym postępowaniem duchownego.

Po otrzymaniu zgłoszeń od osób pokrzywdzonych, Biskup Radomski niezwłocznie podjął decyzje, na mocy których wprowadzono odpowiednie procedury kanoniczne i zostało przekazane do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ksiądz został odwołany ze wszystkich funkcji i zastosowano wobec niego ograniczenie posługi kapłańskiej, szczególnie wobec członków duszpasterskich grup młodzieżowych.

Potwierdzamy zdecydowaną gotowość do otoczenia troską oraz odpowiednią pomocą osoby pokrzywdzone i jesteśmy zdeterminowani, aby z całą konsekwencją chronić dzieci i młodzież przed wykorzystaniem, szczególnie przez osoby duchowne.

Ks. Damian Fołtyn
Rzecznik Kurii Diecezji Radomskiej